למי יתאים שיעורי הידרותרפיה 

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

הידרותרפיה הינה שיטת טיפול שעושה שימוש במים ככלי טיפולי מרכזי שיכול לסייע רבות לקידום הבריאות. אנשים עם בעיות מפרקים, מחלות כרוניות שונות ואפילו אנשים שסובלים מבעיות נוירולוגיות יכולים למצוא מזור בסדרת טיפולים במים. אוכלוסיות של אנשים עם בעיות הקשורות לעור, כוויות כיבים, דלקות פרקים, פיברומיאלגיה ועוד יכולים לבוא לטיפולים אלו ולחוות הקלה על הסימפטומים שלהם.

כיצד נערך טיפול הידרותרפי 

טיפול במים עושה שימוש במים חמים או קרים בהתאם לאופן הטיפול הספציפי לאוכלוסיית היעד. לחץ המים והזרימה יכולים להשתנות אף הם בהתאם בין הטיפולים השונים. אחת מהמטרות העיקריות של טיפולי הידרותרפיה זה להקל על התסמינים הגופניים והנפשיים כאחד ולשפר את איכות החיים של המטופלים.

טיפולי הידרותרפיה לילדים או מבוגרים מועברים בקבוצות או ליחידים, אך בכל מצב וכל מקרה תמיד עוקבים אחר ההתקדמות והשינויים אצל כל מטופל ברמה אינדיבידואלית.

שיטות שונות של הידרותרפיה 

יש כל מני סוגים של טיפולי הידרותרפיה במקרים שונים. הסוג הנפוץ זה בבריכת מים מחוממים או באמבטיה חמה, אותה אנשים יכולים לעשות גם בביתם ולתרגל בכוחות עצמכם את מה שלמדו בשיעור עם המתרגל. שיטות אחרות כוללות שימוש בציוד ובהנחיה של מתרגל.

מי עוד יכול להיעזר בתרגולי הידרותרפיה מלבד אוכלוסיות עם לקויות?

ספורטאים משתמשים לפעמים בצורות שונות של הידרותרפיה שבהן הם מתחלפים בין מים חמים לקרים, וזאת בשביל לגרום לשרירים שלהם ולמפרקים השחוקים שלהם להתאושש מהאימונים המפרכים שהם עוברים. בשל העובדה כי משקל גופנו קל יותר בתוך המים, מה שיוצר מיעוט של חיכוך במפרקי הגוף, זו הזדמנות מעולה לעבוד על שיקום מפרקים כואבים ופגועים בצורה יעילה ולא מכאיבה. 

גם נשין בהריון יכולות לתרגל הידרותרפיה

בשל משקל הגוף ההולך וגדל של האם ועוברה, מומלץ לנשים רבות להשתתף בשיעורי הידרותרפיה או לעשות התעמלות מים רגועה. זה יכול לעזור עם הכאבים והלחצים המופעלים על המפרקים, האגן ובמיוחד עמוד השדרה.