מהו פחד קהל וכיצד הוא נוצר?

שיתוף פוסט:

כמעט כולנו חרדים ממשהו ומי שאומר שאיננו פוחד מדבר, סביר להניח שהוא משלה את עצמו. אחת החרדות הנפוצות ביותר היא לדבר ולהופיע מול קהל, יש גם אנשים שאף נכנסים לחרדות שמא יכשלו. כאו נכתוב על מהו פחד קהל וכיצד הוא נוצר, ובנוסף ניתן למצוא מידע על איך לטפל בפחד קהל באתר של שרון גדרון.

פחד קהל מהו?

פחד קהל פוגע גם באיכות החיים שלנו, אנו מרגישים חסרי ביטחון ולעיתים גם לוזרים… יש לציין כי ישנם אנשים הסובלים רק מחרדת קהל וכאלה הסובלים מחרדות נוספות שהן חברתיות. עניין זה מתבטא לא רק מול קהל רב שבא לשמוע אתכם, אלא גם במישורים אחרים. אנשים שעולים לדבר מול קהל מרגישים לעיתים כאחד מול כולם, וכך זה לא צריך להיות.

קושי בתפקוד מול קהל אנשים

בהחלט מדובר בבעיה שאיננה פשוטה, יש לאתר את מקור החששות, וכאשר אנו מדברים על קהל, יכולים להיות באולם כמה אנשים בודדים, אולם יכולה להיות הרצאה או שיעור בו נוכחים גם עשרות אנשים ואף יותר. יש אנשים שמסתדרים עם קהל קטן, אולם כאשר הרבה אנשים נוכחים בהרצאה, הם כבר יחושו עצם חוששים ואף מודאגים מהיכולת שלהם לדבר מול כמות נכבדת של אנשים.

כיצד הפחד מתבטא?

הפחד ממנו סובלים אנשים המתקשים לדבר מול קהל, קשור הן לרגשות, הן לגוף, להתנהגות וקוגניציה. קיים קשר הדוק בין הרגשות שלנו, כוונותינו והכל מגיע מהראש.מבחינה קוגניטיבית, אדם אשר אמור לדבר מול קהל עלול לצלול למחשבות, ואלה רק גורמות לחרדה שלו להתעצם יותר ויותר, הוא מכניס את עצמו ללופ. אלה הם אנשים עם גישה פסימית, עוד טרם הם מדברים הם כבר בטוחים וסמוכים שהקהל יצחק עליהם, ובשעת ההרצאה יהיה ברור להם שהם פשוט משעממים את הנוכחים במקום. לכן כדי להתגבר על פחדים אלו, ניתן לקחת קורס דיבור מול קהל באינטרנט ולנצח את החששות.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »