כל השימושים לשמן קוקוס

שמן קוקוס

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

שמן הקוקוס נחשב לחומר אנטי סרטני, אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי ואנטי דלקתי. כל זאת בזכות לנוגדי החמצון והשמנים החיוניים שהוא מחיל. בזכות התכונות הללו, שמן הקוקוס הפך לאחת מהתרופות הצמחיות היעילות ביותר שנגישות לנו היום וכדאי לכם להכיר את יכולותיו השונות את השימושים הרבים האפשריים לו. לפניכם שימושים רבים לשמן קוקוס.

> קראו על הויטמינים שנמצא בשמן קוקוס

טיפול ביבלות בכפות הרגליים

מכיוון שיבלות ברגליים יכולות לגרום להרגשה לא נעימה, נרצה להיפטר מהן מהר. מומלץ לרסק שן שום, לערבב אותה עם שמן קוקוס ולמרוח את התערובת על היבלות לפני השינה ובבוקר.

ריכוך שפתיים

ניתן למרוח כמות קטנה של שמן קוקוס פושר על השפתיים כאשר הן יבשות וסדוקות והשמן אשר נספג בהן משיב אותן למצב הרך והגמיש שאנחנו רוצים. ניתן לעשות את זה כמה פעמים ביום כדי לעזור לשפתיים לשמור על לחות.

שיקום שיער

במידה והשיער שלכם יבש ופגום, שמן הקוקוס שעשיר בשומנים חיוניים יכול להועיל להזנת הקרקפת ולפעול על לתיקון ושיקום השיער היבש, הפגום או בעל הקצוות המפוצלים. הטיפול בשיער יבש ופגום עם שמן קוקוס מתבצע על ידי עיסוי השמן לתו הקרקפת והשיער כחצי שעה לפני שאתם חופפים. לאחר מכן ניתן לחפוף את הראש כרגיל. השלימו את הטיפול באמצעות אחד מתוספי סולגאר הידועים באיכותם.

איזון הסוכר בדם

שמן קוקוס מומלץ לחולי סוכרת מפני שהוא מסייע להם באיזון רמות הסוכר בדם ובעידוד הפרשת אינסולין.

טיפול בקשקשים בשיער

מעבר ליכולות שלו להזין את השיער, שמן הקוקוס מקל על התסמינים של קשקשים בשיער ובקרקפת. הטיפול בקשקשים באמצעות שמן קוקוס נעשה באמצעות מריחת שמן הקוקוס על השיער והקרקפת כחצי שעה לפני שאתם מתכננים לחפוף את הראש.

פילינג

במידה ואתם מעוניינים בקבלת טיפול פילינג מפנק, תוכלו לערבב שמן קוקוס עם סוכר או מלחי ים ולשפשף את התערובת על העור. שמן הקוקוס מתאים לביצוע פילינג בכל אזור בגוף.

הקלה על עקיצות

שימוש בשמן הקוקוס יכול להפסיק את הגירוד ותחושות של צריבה מעקיצות חרקים ויתושים. בנוסף, שמן הקוקוס יכול לסייע בזירוז תהליך הריפוי של העקיצות על ידי מריחת שמן הקוקוס על האזור שנעקץ.