משרות דרושים לחיילים משוחררים עבור מענק עבודה מועדפת

משרות דרושים לחיילים משוחררים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

חיילים משוחררים שיוצאים זה עתה לחיים האזרחיים מחפשים אחר עבודה. לרוב הם יתורו אחר עבודה מועדפת. מדובר על עבודה בתחומים המוגדרים בחוק. עובד שהתמיד במשך מאה וחמישים ימם בעבודה בתחומים המפורטים מטה יהיה זכאי למענק עבודה מועדפת. העבודה היא בתחומים: בתי מלאכה ומפעלים תעשייתיים, אתרים לגידול חקלאי, בתי מלון, תחנות דלק ועזרה וסיעוד למוגבלים.

מה צריך לדעת לפני שמתחילים לעבוד?

  • יש לכם הצעת עבודה מעשית? לפני שאתם ממשיכים לקדם את העניין חשוב מאוד לבדוק האם העבודה והמעסיק שמציע לכם את העבודה מוכרים עבור קבלת המענק. בדיקה זו ניתן לבצע מול הביטוח הלאומי וכך לקבל את המידע המדויק והנכון לכם בשלב הנוכחי. כך אתם מוודאי שאתם לא מתחילים לעבד במקום שמפר את הזכאות שלכם לקבלת המענק.
  • כדי לקבל את המענק יש לענת על שלושה תנאים. תנאי ראשון היא עבודה שמוכרת לעניין תשלום מענק. התנאי השני הוא תקופת עבודה מינימלית של שישה חודשים בכל תחום וארבעה חודשים בתחום החקלאות. התנאי השלישי הוא זכאות לקבלת דמי אבטלה.
  • יש מקרים שונים בהם החייל המשוחרר אמנם לא יהיה זכאי לקבל את המענק כולו, אבל הוא כן יוכל לקבל מענק חלקי. וזאת בתנאים מסוימים המוגדרים בחוק.
  • המענק המלא עומד על סכום של קרוב לעשרת אלפים ₪. מענק חלקי הוא כששת אלפים ₪.
  • מענק העבודה שהחייל זכאי לקבל מופקד הישר לחשבון הבנק והוא לא חייב במס. אם כי הכסף ששולם לחייל ייחשב כהכנסה בעיני מס הכנסה, ויחושב עבור סיכומי ההכנסות החייבים במס.
  • כדי לקבל את המענק יש להגיש תביעה לביטוח לאומי. תביעה שמוגשת נכון מטופלת לרוב במהירות והעובד יקבל את המענק לאחר תקופה קצרה.
  • יום עבודה לעניין זה נחשב ליום שכולל לכל הפחות שש שעות עבודה.

המשרה הנכונה והמתאימה

חייל משוחרר ומחפש עבודה? חשוב לך לחפש במקומות הנכונים בהם תוכל למצוא עבודה מועדפת, התחל באתר אולג'ובס. ככל שיוצגו בפניך יותר משרות רלוונטיות שעונות על הכללים, כך יש לך סיכוי טוב יותר למצוא עבודה הולמת ומשתלמת מכל הבחינות.

עגילים לתינוקות

איך לבחור עגילים לתינוקות

אין כמו עגילים לתינוקות קטנטנות. כמה חמוד זה לראות תינוקת זעירה בעגלה כשלאוזניה התכשיט הראשון שלה שמעניק לה את המראה הנשי המובהק – העגילים. ישנה

קרא עוד »
בחילות בוקר בהריון

למה יש לך בחילות בוקר בהריון

בחילות בוקר בהריון, תענוג. יודעת מה אפילו יותר נחמד? שזה קורה לא רק בבוקר. לשמחתנו ולצערנו הריון הוא עסקת חבילה, הכוללת בתוכה יצירה מופלאה של

קרא עוד »