הגירה לישראל

שיתוף פוסט:

הכתבה עוסקת בהגירה לישראל ממדינות כמו איראן, עיראק ואפגניסטן. אנו יכולים לראות שמספר העולים ממדינות אלו הולך וגדל עם הזמן. הכלכלה הישראלית צומחת, אבל קצב ההגירה של המדינה נשאר קבוע. בשנים האחרונות הוא עולה בהתמדה. ישראל היא מדינה רב תרבותית. יש בה אוכלוסייה מגוונת, עם אנשים שמגיעים מכל העולם. לכן, העלייה לישראל היא נושא חשוב לעתיד המדינה.

ישראל היא מדינה עם מסורת חזקה של הגירה. זוהי האומה היחידה בעולם שיכולה להתפאר בכך שיש לה רוב אוכלוסיית שנולדה במדינה אחרת. לכך הייתה השפעה על הזהות והתרבות היהודית, כמו גם על ההיסטוריה שלה. חלק זה דן כיצד הצליחה ישראל לשלב את מהגריה בחברה וכיצד זה עיצב את זהותה.

לפרטים על הסדרת מעמד>>>

האם הגירה לישראל בעלייה או ירידה?

כלכלת ישראל תלויה בעלייה והגירה, ולכן יש להתמקד בנושא זה בדיון שלנו. השאלה החשובה ביותר היא האם תהיה ירידה בהגירה או עלייה בהגירה. אנו יכולים להשתמש בשאלות הבאות כדי לקבוע אם תהיה עלייה או ירידה:

האם מספר העולים יגדל או יקטן?

מה יעודד יותר עלייה, בין אם לישראל או בתפוצות, לאחר רף מסוים?

האם יהיה קל יותר לעלות לאנשים עם מחלות ונכויות קשות, כי יש צורך במיטות אשפוז שאין בישראל?

האם תחול עלייה באחוז העובדים הזרים בקרב העובדים הישראלים?

גל ההגירה לישראל גובר. הסיבה העיקרית לכך היא שכלכלת ישראל צומחת ויש מקומות עבודה זמינים לבעלי כישורים. . הסטטיסטיקה מראה שכ-80 אחוז מהישראלים מועסקים, במשרה מלאה או חלקית. כמו כן, תהיה עלייה באוכלוסיית המהגרים שכן דוחות הבנק העולמי צופים כי עד שנת 2025 אוכלוסיית ישראל תגדל ל-10 מיליון. רוב המהגרים הללו יהיו ממדינות אסיה ואפריקה (בעיקר הודו, פקיסטן וסין), ואחריהם מזרח אירופה.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »