מהו הטיפול לכאבי אגן בהריון?

כאבי אגן בהריון

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

הריון מעמיד את גופה של האישה באתגרים רבים. אחד מהם הוא המשקל והגודל של העובר שמתפתח שם בפנים. אלו כמו גם השינויים ההורמונליים המשמעותיים שמתרחשים מביאים לעיתים להתפתחות כאבי אגן בהריון .

מדובר על כאבים שמקורם באזור האגן, אך הם עשויים להקרין כאב לאזורים נוספים; בטן, רגליים, גב וכדומה. חשוב להבין כי הכאבים הללו הם אולי בלתי נמנעים ולא תמיד ניתן לפתור אותם. אך בכל מקרה חשוב לפנות ולהיבדק. במקרים רבים ניתן להתאים טיפול שירגיע את הכאב וימנע החמרה בחודשים הבאים של ההיריון.

מהו הטיפול לכאבים באגן בחודשי ההריון?

טיפול בכאבים אלו ניתן לתת כבר בחודשי ההיריון. זה אומר שאין סיבה להשלים את הכאב ולחוות שבועות או חודשים מלאי כאב. ניתן למצוא מענה טיפולי שירגיע את הכאב ויעזור לאישה לחוות את התקופה הקרובה תוך הפחתת הכאבים למינימום האפשרי. הטיפול המומלץ במקרים רבים הינו טיפול פיזיותרפי. הטיפול ניתן בהתאמה אישית לפי שבוע ההיריון כמו גם לפי נתונים אישיים נוספים. תרגילים מיוחדים יקלו על הכאבים ויעזרו לאישה להיות מודעת לגופה ולמה שעושה לה טוב או גורר כאבים.

ניתן להיעזר גם בטיפולים משלימים כמו דיקור סיני או עיסויים שעשויים להרגיע כאבים באזורים הרגישים. כמו כן יש נשים רבות שנעזרות בחגורות תומכות אשר מסייעות לאגן בנשיאת המשא המיוחד שמאפיין את החודשים הללו. ניתן לומר שחגורה מותאמת היטב עשויה להביא תועלת מרובה ולהקל על הכאבים במידה רבה.

התנהלות נכונה במהלך התקופה

חשוב לאישה ללמוד אילו תנועות ואילו תנוחות מרגיעות את הכאבים, ומה אסור לה לעשות על מנת למנוע חלילה בעתיד ניתוחי בקעים . התנהלות נכונה עם הגוף עשויה להועיל ולהפחית את הכאב באופן משמעותי. תרגול ואימון קבוע אף הם מקדמים את איכות החיים ומונעים התפתחות כאבים.

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »