איך ניתן לכפות גט והאם זה נכון

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ענייני גירושין הן עניין כואב וגדוש בלחץ ומשברים אותם הזוג עובר בצורה לא פשוטה כלל. לפעמים נדרש להפעיל קצת כוח על הצד השני, בדרך כלל זה יהיה על הגבר, על מנת לצלוח את ההליך הזה בלי יותר מדי בלגאן. לפעמים זוגות מסכימים ביניהם שהגיע הזמן להיפרד ומאוד חשוב להם לעשות את זה בצורה מכובדת, על מנת לא ליצור עבורם תסבוכות וקשיים ובטח שלא להעמיס על הילדים שלהם, שגם ככה עוברים תלאות בכל הקשור.

צרו קשר עם עורך דין גירושין לקבלת ייעוץ משפטי >>>

למה לבצע כפיית גט?

לפעמים, גירושין עוברים לא ממש חלק וטוב. זה קורה כאשר אחד הצדדים מסרב לקחת חלק בתהליך או שאינו מוכן לשלם את החלק שלו בחוב. הרבה פעמים זה נסוב סביב נושאים כספיים אותם אותו צד צריך להתחייב אליהם, כמו למשל מזונות ותשלומים שונים. לשם כך יש את כל הנושא של כפיית גט, על מנת שאם באמת הגיע הזמן הלגיטימי להיפרד, תהיה אפשרות לעשות את זה בלי יותר מדי דיחוי.

כפיית גט הינו תהליך די קשוח שאמור להתבצע בצורה שמחייבת בכל תוקף. יהיה צורך להשתמש בכפיית גט כאשר אחד הצדדים אינו מוכן להסכים לתנאים שצריכים להיות ממולאים בצורה חוקית. אז יהיה צורך לנקוט באמצעים שונים. הכפייה הזו נועדה ללחוץ על הצד המסרב להסכים לתהליך ולהתחייב מצידו.

קראו על גירושין בהסכמה באתר של עו"ד יונית גזל >>>

כיצד הכפייה באה לידי ביטוי?

הכפייה מונעת מהאדם להמשיך בחייו בצורה בה היה רגיל, בצורה חופשיה ונוחה. זה יכול להיות בצורה של פרסום שמו של האדם בפרהסיה, דבר שיגרום לביוש במסגרת החוק. זה יכול להיות בצורה של שלילת רישיון, חסימת חשבון הבנק שלו או מניעת האפשרות לשלם בכרטיסי אשראי וכדומה. אין ספק, מדובר בהליך שאף אחד לא היה רוצה להיכנס אליו, אבל לפעמים אין ברירה.