הילדים מתגייסים לצבא: איך להיערך לקראת תהליך הגיוס?

מבחני צו ראשון

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עבור כל אימא בישראל, הרגע המפחיד ביותר מתרחש כשהילד הולך לצבא. את הפחד הזה היא מתחילה להרגיש הרבה לפני שזה הופך להיות רשמי. ישנן אימהות שמרגישות אותו כבר כשהילד מגיע לתיכון וברור לכל שהרגע הזה מתקרב, ישנן אימהות שמרגישות את זה כשמגיע הצו הראשון.

איך תוכלי להתמודד עם הגיוס של הילד בצורה נכונה?

עבור הילד שלך, צו ראשון הוא בוודאי משהו מיוחד, אירוע יוצא דופן, הוא חיכה לזה הרבה זמן, בוודאי אם חברים שלו כבר קיבלו ועברו אותו. הם יודעים לספר לו על מבחני צו ראשון קשים ועל הראיונות השונים שנערכים, וכל פרט אחר שיכול להכין אותו. עבורך זה שלב ראשון בדרך ארוכה ולא פשוטה, דרך שתסתיים רק כאשר הוא ישתחרר, בריא ושלם, ויעשה את צעדיו הראשונים באזרחות. לאף אימא זה לא קל, אך ישנן דרכים להתמודד עם הפחד והקושי. אי אפשר להבטיח שהפחד והקושי ייעלמו, בעיקר אם הילד ישרת בתפקיד קרבי, אבל יש דרכים להקל עליו. בשביל להיערך לגיוס, יש מספר דברים שאת יכולה לעשות כדי להתכונן:

לייצר שגרה

לפני הצו הראשון, ימי גיבוש או מיון אחרים, כדאי לשמור על השגרה בבית ולא לייצר תחושה שמגיע יום מפחיד ומסוכן עבור הילד. עודדי אותו, תמכי בו, הראי לו שהצבא הוא לא כל כך נורא והתהליך דרוש כדי למצוא שיבוץ מתאים. גם לאחר הגיוס, אפשר לשמור על שגרה ולהתמקד ברגעים הטובים: כשהוא חוזר הביתה, כדאי לבלות ביחד בארוחות משפחתיות, להכין את האוכל שהוא הכי אוהב, להקשיב לכל מה שיש לו לומר וגם לאפשר לו מרחב וזמן מנוחה.

תמיכה

התמיכה חשובה גם לילד וגם לך. ספקי לו רשת של תמיכה והקשבה, תני לו לשתף אותך ואל תלחצי עליו לשתף את מה שהוא לא רוצה. הקשיבי למצוקות שלו וגם לחוויות החיוביות שלו, והציעי לו דרך להתמודד איתן. התמיכה תספק גם לך רוגע בידיעה שהוא חולק איתך חלק מהחוויות ומראה לך שהצבא לא כל כך נורא.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »