איך מאבחנים האם זרע תקין?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מחלות ילדות הקשורות באיברי הרביה וסיבוכי אשך למיניהם, אורחות חיים נהנתניים כמו עישון, אלכוהול סאונה וג'קוזי, חשיפה לרעלים שונים ובהם גם, תרופות שונות ומחלות מין, כל אלו ועוד עלולים להגדיל את הסיכון לפגיעה באיכות הזרע ובעיות פוריות בהמשך החיים – איך מאבחנים זרע תקין?

 פרמטרים המעידים על איכות זרע תקינה

1. נפח של 1.5-5 מיליליטר

2. חומציות של 7.2 PH

3. ריכוז 15-20 מיליון זרעונים במיליליטר.

4. תנועתיות – מתחלקת לשתיים: כמות הזרעונים הנעים ואיכות התנועה שלהם. 

כמות – מעל 40% זרעונים נעים

איכות – ללא תנועה, תנועה איטית ותנועה מהירה.

5. מורפולגיה – כמות הזרעונים בעלי מבנה תקין. ישנן שתי צורות חישוב :

שיטת קרוגר – מעל 14%

ארגון הבריאות העולמי – מעל 4% 

בדיקות זרע 

1. בדיקת זרע – בוחנת את הכמות, הנפח והתנועתיות של תאי הזרע. הבדיקה מתבצעת באמצעות העברת נוזל הזרע לכלי ריק ומשם למעבדה. את הבדיקה יש לבצע לאחר מספר ימים ללא שפיכה ואת תוצאותיה צריך להעביר למעבדה תוך 45 דקות לכל היותר. 

2. אבחון מורפולוגי– בדיקה זו מתבצעת לאחר שלא אותרה בעיה בבדיקות האחרות והיא בודקת בצורה מקיפה יותר את מבנה תא הזרע באמצעות מיקרוסקופ בהגדלה של פי 6000.

3. בדיקה לאחר משגל – בדיקה נוספת אם כי לא מספיקה על מנת לתת מענה אודות קיומה של בעיה. הבדיקה בוחנת את יכולת תנועתיות הזרע בצוואר הרחם לאחר קיום יחסי מין. הבדיקה מתבצעת באמצעות לקיחת דגימה מצוואר הרחם ובחינתה תחת מיקרוסקופ. את הבדיקה יש לבצע עד שמונה שעות ממועד השפיכה. בבדיקה זו יעשה שימוש במקרים חריגים כמו שיקולים הלכתיות של הזוג, או קושי לייצר זרע בצורה מלאכותית.

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »