יוגה ופילאטיס – לחיזוק הגוף והנפש

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ישנם יתרונות בריאותיים רבים בתרגול של יוגה ופילאטיס. הם מהווים את השילוב הנכון הקיים בין גוף ורוח, חיזוק הגוף והגעה לאיזון נפשי מושלם.

היוגה והפילאטיס מצאו מקום של כבוד בכל רחבי העולם על ידי עשרות מיליוני משתמשים שלא מתחילים את היום ללא תרגול של חצי שעה לפחות.

אז בואו ונראה כמה יתרונות בריאותיים שיש למי שמתרגל יוגה ופילאטיס. ראו כאן לדוגמה אביזרי פילאטיס ויוגה!

מה הן היתרונות הבריאותיים של פילאטיס ויוגה?

מי שמתרגל בצורה נכונה, בטוחה ובריאה דרך מדריך מוסמך ומקצועי יוכל לשפר את הגמישות שלו עם הזמן, לפתח כוח, להעלות טונוס שרירים, בייחוד באזורי הבטן, הגב התחתון, הירכיים והישבן.

אזורים אלו מהווים את שרירי הליבה שמחזיקים את הגוף ולכן חיזוקם ופיתוחם יסייעו לכל הגוף כיחידה אחת חטובה וחזקה.

קיימים סוגים שונים של פילאטיס – מה מתאים לכם?

ברמת העיקרון קיימות שתי צורות בסיסיות של פילאטיס. יש פילאטיס מבוסס מזרן, בו מבצעים סדרה של תרגילים על הרצפה תוך שימוש בכוח הכבידה ומשקל הגוף שלכם על מנת לספק את ההתנגדות. המטרה העיקרית כאן הינה לייעל את מערכות השרירים העמוקים התומכים של הגוף ובכך לשפר את היציבה, האיזון והקואורדינציה.

לעומת זאת, פילאטיס מכשירים עושה שימוש באמצעות ציוד ספורט וכושר שונים המעניקים את ההתנגדויות. הציוד יכול להיות מכשירים שונים, משקולות ועוד.

התועלת של יוגה – איזון גוף ונפש

תרגול קבוע של יוגה עשוי להביא לכם יתרונות בריאותיים רבים, הכוללים רמת כושר מוגברת ונורמליזציה של לחץ הדם.

יוגה היא התרופה הידועה ללחץ גופני ונפשי. עם הזמן, מתרגלי יוגה מדווחים כי הם חווים את החיים בצורה רגועה והרמונית יותר, הם הופכים להיות שלווים ומלאי אנרגיה. הסיבה העיקרית לכך נעוצה לא רק בתרגילי הכוח השונים אלא גם ובעיקר ההתרכזות בתנוחות ובנשימה, המהווה כסוג של מדיטציה.