קיבלתם מכתב התראה לפני תביעה? כך יש להתנהל

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מכתב התראה לפני תביעה נשלח לטובת מספר מטרות. אחת החשובות בהן היא שהוא מעיד על כוונת התובע בפוטנציה הרוצה להראות כי כוונותיו רציניות וכי הוא מתעתד להמשיך בהליך התביעה בבית הדין. זאת, במידה ודרישותיו לא תיענינה. מדובר על עליית מדרגה בסכסוך הקיים גם כי הוא יכול לשמש כראיה בדיון עתידי לפני שופט.  לרוב, מדובר במוצא אחרון מצד התובע והליך הגורם להסלמה בסכסוך. במידה והוא מנוסח על ידי עורך דין יש להתייחס אליו ברצינות רבה ולפעול בהתאם.

תגובה מיידית

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות כאשר מקבלים מכתב התראה הוא לפנות לעורך דין היכול לייעץ בשלב ראשון איך להתנהג ולהגיב. האם במכתב תשובה, בהתעלמות ועוד. כמובן שיש ליידע אותו בכל התהליך שגרם לסכסוך. כך על יד הצגת מסמכים, הסברים בעל פה, פעולות שננקטו בעבר ועוד. עורך הדין יעיין בכל החומר ועל פיו יגבש את המלצותיו לפעולה. החשיבות במעורבות עורך דין מנוסה בתחום הינה  רבה מאוד ומומלץ שלא להגיב עצמאית מחשש לגרימת נזק נוסף. כל הנושא הנ"ל מורכב מאוד ותגובה לא עניינית או נכונה יכולה לפגוע בסיכויי זכייה בתביעה עתידית בבית דין. קיימות פרוצדורות וחקיקות המתייחסות גם לסיטואציות אלו ועו"ד לוקח אותם בחשבון.  

התנהלות עתידית

יש לשער כי המשך הסכסוך עלול לגלוש לבתי משפט ובהזדמנות הנוכחית ניתן למנוע זאת על ידי כניסה למשא ומתן. גם בנקודה זאת יכול עורך הדין לסייע רבות. עדיף למצות את כל האפשרויות כדי למנוע הוצאת כספים, בזבוז זמן ועוגמת נפש. פשרה רצויה טובה בהרבה מגלישה לסכסוך מורכב יותר שתוצאותיו במקרים רבים קרובה לסיכומים שנוסחו על ידי שני הצדדים והביאו לקץ הסכסוך. 

מומלץ לקבל שירות מאת משרד עורכי דין ניר אביבי זהו משרד בעל מוניטין בתחום.