מה אחות מוסמכת מורשה לבצע שאחות סיעודית לא?

שיתוף פוסט:

עבודתה של האחות הסיעודית, היא חלק אינטגרלי, ממערך הצוות המסייע לאחות המוסמכת. לפיכך, היא מבצעת טיפול סיעודי בסיסי בחולים, וכל פעולותיה על פי הוראה ובפיקוחה הישיר של אחות מוסמכת. האחות המעשית רשאית לבצע פעולות אליהן הוכשרה בתוכנית הלימודים.

מה אחות מוסמכת מורשה לבצע שאחות סיעודית לא? 

פעולות אחות מוסמכת, הם פעולות לרווחת החולה, לרבות: שמירה על היגיינה אישית, רחצה, הלבשה, טיפול פה ודיווח על חריגים במצב העור. ניטור, מדידה ורישום לחץ דם, דופק, חום, קצב נשימות, ריווי חמצן בדם, גובה ומשקל וכו'.

עוד פעולות שנעשות על ידי אחות סיעודית, הם ביצוע חבישות וקיבועים, חבישה יבשה וטיפול בפצעים שטחיים, חבישת אגדים אלסטיים, ניידות ומניעת פצעי לחץ, שינויי תנוחות, ניוד ודאגה לנוחות המטופל לרבות שימוש בעזרים – הולכה, העמדה, הושבה, הורדה מהמיטה וכו' 

למידע נוסף על השגחה פרטית לאחר ניתוח.

ההבדל בין דיור מוגן לבין סיעודי? 

דיור מוגן מיועד לאנשים הזקוקים לעזרה בטיפול יומיומי, אך לא כמו העזרה שמספק בית אבות. מתקני דיור מוגן נעים בגודל של בין 25 תושבים ל -120 ומעלה. בדרך כלל מוצעות כמה "רמות טיפול", כאשר התושבים משלמים יותר עבור רמות טיפול גבוהות יותר.

תושבי דיור מוגן בדרך כלל גרים בדירות או בחדרים שלהם וחולקים שטחים משותפים. יש להם גישה לשירותים רבים, וכל זה כולל עד שלוש ארוחות ביום; עזרה בטיפול אישי; עזרה בתרופות, משק בית וכביסה; צוות פיקוח, אבטחה וצוות באתר 24 שעות ביממה; ופעילויות חברתיות ופנאי. הסדרים המדויקים משתנים ממדינה למדינה.

מהם בתי דיור מוגן? 

בתי לוח וטיפול, המכונים גם מתקני טיפול למגורים או בתים קבוצתיים, הם מתקנים פרטיים קטנים, לרוב עם 20 תושבים או פחות. החדרים עשויים להיות פרטיים או משותפים. התושבים מקבלים טיפול אישי וארוחות ויש להם צוות זמין בכל שעות היממה. 

סיעוד וטיפול רפואי בדרך כלל אינם ניתנים באתר עצמו. אנשים הצריכים טיפול רפואי דחוף, יוצע להם לשהות דווקא בבית אבות או מקום סיעודי ופחות בדיור מוגן, שכן הצורך שלהם בטיפול צמוד בבתי חולים, אינו מתאים לדיור מוגן.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »