תביעות סיעוד נגד חברות ביטוח – עשו ואל תעשו

תביעות סיעוד נגד חברות ביטוח

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אין זה מפליא שלכל אחד בארץ עו"ד משלו. לא פעם אנו שומעים את המשפט: "תפנה לעו"ד שלי…", מסתבר שמדינה כמו שלנו מועסקים לא מעט עו"ד. לעיתים חוק הוא לא, חוק, חברות הביטוח מנצלות את מבוטחיהם, המוסד הבינלאומי איננו משלם קצבות למי שגם זכאי ועוד.

יש לכם ביטוח סיעודי – כיצד מגישים תביעה?

גם אם סמכתם על חברת הביטוח הסיעודי שלכם בעיניים עצומות, ייתכן ויגיע יום הדין, והחברה תבחר להפעיל שרירים. קראו בהרחבה על תביעות סיעוד נגד חברות ביטוח!

מהו אדם סיעודי?

ישנם אנשים סיעודיים בדרגות שונות, אולם חלק מהמאפיינים הם: סיעודיים אינם יכולים לבצע בעצמם פעולות יומיומית שגרתיות, לעיתים הם מאבדים שליטה על הסוגרים, אינם אחראים עוד על ניקיונם, מתקשים בהליכה או ביצוע פעולות פיזיות הכי פשוטות. בכדי לקבל את כל אותם שירותים להם זכאי המבוטח, יש לפנות לחברת הביטוח. בנוסף, גם אנשים אותם הגדירה המערכת כסובלים מתשישות נפש, זכאים לסיוע סיעודי.

כיצד מגישים תביעה?

רבות הן חברות הביטוח הרוצות להתחמק מתשלום, זאת למרות שהמבוטח השקיע את מירב כספו בפוליסה. לא מומלץ לתבוע את החברה לבד, אדם מן השורה איננו מכיר את כל החוקים והתקנות על פיהם פועלת חברת הביטוח, ומכן הדרך "לעבוד" עליו היא קצרה.

מומלץ בחום להיעזר בשירותיו של עורך דין ביטוח מומחה בתחום, המכיר את הנושא מלפני ולפנים.

עו"ד מומלץ

עו"ד מומלץ הוא מי שצבר שעות רבות במשפטים בהם המבוטח תובע את חברת הביטוח, מישהו בעל וותק וניסיון רב. בדקו שעורך הדין מייצג רק אתכם ולא את חברת הביטוח, שכן אז יש לו אינטרסים מנוגדים. עוד טרם בוחרים עו"ד, רצוי לקבוע עמו פגישת ייעוץ, לבדוק האם קיימת אינטראקציה טובה, ורק לאחר מכן להמשיך עם התביעה.