איך תסייעו לאיכות הסביבה בעזרת קונה רכבים מושבתים?

קונה רכבים מושבתים

שיתוף פוסט:

מדינת ישראל עושה צעדים חשובים ומשמעותיים לעבר עולם ירוק ואקולוגי יותר.  שמירה על כדור הארץ היא חובה אוניברסלית וגם אנחנו לוקחים בה חלק. אחד ההיבטים של עולם אקולוגי הוא המיחזור אשר בתעשיית הרכב תופס תאוצה , זאת באמצעות קונה רכבים מושבתים – מתווך אקולוגי אם תרצו. 

קונה רכבים מושבתים – מתווך אקולוגי

על מנת להבין כיצד קניית רכב מושבת עוזרת לכדור שלנו להיות ירוק יותר והאם גם אתם יכולים לתרום לכך, ריכזנו עבורכם את הצ'ק ליסט של פירוק הרכבים – הרשימה ששום רכב לא מפורק בלעדיה.

מסע בעולם הגרוטאות

נוזלים הרכב המיועד לפירוק עובר ניקוז נוזלים. על פי חוק הגנת הסביבה יש לרכז את כל השמנים של הרכב בחביות יעודיות לכך. שמן שאינו ממוחזר ונטמן באדמה יכול לזהם אלפי ליטרים של מי תהום. גם נוזל הקירור רעיל מאד ומסוכן. השמנים שנאספים מועברים לחברה המנקה אותם ומתאימה אותם לשימוש חוזר בתעשיה. 

צמיגים מפרקים את צמיגי הרכב. על פי חוק הגנת הסביבה, החל משנת 2013 חל איסור על הטמנת צמיגים באתרי פסולת. הצמיגים נאספים לשני מפעלים בארץ הממחזרים אותם לשימושים שונים בתעשיה כמו פסי האטה, גני שעשועים וכדומה. הג'אנט שעשוי מתכת נמכר לסוחרי מתכות.

מתכות חלק גדול מהרכב עשוי מתכות ואלומיניום. האלומיניום משמש למוצרים עשויים פח, כמו פחיות, שימורים ועוד. המתכות משמשות בין היתר לברזל בבניה. 

זכוכית הזכוכית פחות מתאימה למיחזור בישראל מאחר ויש בה חלקי פיברגלאס, אולם יש מדינות בהן יש מכשירים המפרידים את הפיברגלס והופכים אותה נקיה ואפשרית למיחזור. 

פרטים נוספים באתר של DBC >>>

חלקים נוספים ממוינים ומועברים לשימוש חוזר. התהליך מסתיים בגריטת הרכב, שזו מעין מגריסה גדולה לרכבים. 

כעת תוכלו לעזור לכדור שלנו באמצעות מכירת הרכב לפירוק.

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »