איך מרסקים אבנים בכליות?

איך מרסקים אבנים בכליות?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

גם אם אף פעם לא סבלתם מאבנים בכליות וגם אם אתם לא מכירים מישהו שחווה את התופעה, בוודאי מעניין אתכם איך מרסקים אבנים בכליות? מה הם דרכי הטיפול? איך זה עובד? האם ישנם דרכים מומלצות יותר? בשורות הבאות תמצאו את כל מה שאתם רוצים לדעת על טיפול באבנים בכליות.

גלי הדף

ריסוק האבנים בשיטה זו מתבצעת בצורה חוץ גופית, בהרדמה מלאה בדרך כלל. מטרת הטיפול הוא לכוון את גלי ההדף אל האבן כדי שזו תתפרק ותתרסק לחלקיקים. בדרך כלל, בשיטת טיפול זו ניתן לפירורי האבנים לצאת לבד עם זרם השתן. שיטה זו מתאימה לאבנים בגבעים עליונים ואמצעיים בכליה – אבנים לא גדולות במיוחד ולאבני שופכן. במידה והמטופל סובל מזיהום או מחסימה בדרכי השתן, כמו גם נשים בהריון ובמקרים של הפרעות בקרישת הדם, טיפול זה עלול להיות מסוכן.

אורטרוסקופיה

טיפול זה הוא בעצם ניתוח שמתבצע בעזרת החדרת מצלמה דרך השופכן. בטיפול זה הריסוק מתבצע באמצעות לייזר מיוחד ומלקחיים שמיועדים להוצאת הפירורים בניתוח. שיטה זו מתאימה כמעט לכל סוגי האבנים חוץ מאבני יציקה או אבנים גדולות.

ריסוק מלעורי

ניתוח זה מיועד לאבנים גדולות שלא ניתן לרסק אותם באורטוסקופיה. הניתוח מתבצע דרך המותן בגישה ישירה לכליה. ניתוח זה הוא הפולשני ביותר והוא מתבצע רק כשאין ברירה אחרת. בדרך כלל, לאחר הטיפול ישהה המטופל באשפוז 2 – 3 ימים.

ניתוח פתוח

ניתוח זה הוא פולשני עוד יותר. התהליך הוא כמו ניתוח ממש. פותחים את הכליה ושולפים את האבנים. בעבר, שיטת טיפול זו הייתה היעילה ביותר, אך כיום מבצעים אותה רק במקרי קיצון של אבנים גדולות ממש או כאשר ישנה סיבה נוספת לניתוח.

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »