מתנות לעובדות עם ערך של תרומה לקהילה – איך בוחרים נכון?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

יותר ויותר מקומות עבודה בוחרים בשנים האחרונות לרכוש מתנות לעובדים ולעובדות (למשל מתנות טו באב או כל מועד אחר) שיש בהן משמעות אמיתית, משמעות של ערך לקהילה. כלומר, זה לא מספיק רק להעניק מתנה לעובדים ולעובדות, שזה ערך חשוב בפני עצמו כמקום עבודה, מקום המעסיק עובדים ורוצה להציג בפניו יחס חיובי, אלא יש מטרה גם להעניק מתנות בעלות ערך של תרומה לכלל הקהילה. 

למשל, הרבה מאוד מקומות עבודה החלו בשנים האחרונות להציע מתנות ייחודיות במועדים שונים לעובדות שלהם. זו יכולה להיות מתנה ליום האישה, יום האם/המשפחה, מתנה לחגים, מתנה לימי הולדת או לכל אירוע אחר. 

במקום לקנות מתנות רגילות, כלליות, אזי שאפשר לשלב במתנה גם ערך ומשמעות של תרומה לקהילה. כך בית העסק מחזיר משהו לקהילה, לכלל החברה, ועל הדרך הוא גם נהנה מתדמית חיובית שבוודאי יכולה לעזור לנו מבחינת שיווק ופרסום. כמובן שזה יכול לייצר משמעות רחבה יותר בתקשורת בין בית העסק לבין המקום ממנו רוכשים את המתנות. 

איך זה יכול לבוא לידי ביטוי?

ראשית, זה יכול לבוא לידי ביטוי בצורה כזו שבית העסק יבחר לקנות מתנות לעובדות ולעובדים אשר נארזו על ידי אנשים עם מוגבלויות המועסקים במפעל מוגן. מדובר על מפעל המעסיק במיוחד אנשים עם מוגבלויות, מבלי שהוא יכול לפטר אותם. הוא מספק להם תעסוקה בזמן שהוא מקבל מענק ממשרד הרווחה לשם כך. בצורה כזו אותם אנשים יכולים להשתלב בשוק העבודה ולפרנס את עצמם. 

שנית, אפשר למצוא מגוון רחב של מתנות ייחודיות שיש להן מסר חברתי רחב, בין אם מדובר במסר שקשור לסביבה, שלום, צדק, שוויון או כל דבר אחר שמקום העבודה יכול ורוצה להיות מקושר אליו, כך או אחרת.