הטסת כלבים לישראל – כל מה שצריך לדעת

הטסת כלבים לישראל

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אם בעבר הטסת כלבים לישראל היה תהליך פשוט שיה כרוך בהכנה פיזית של הכלב בכדורי הרגעה, המעטת כמות האוכל ומילוי מסמך או שניים, הרי שכיום יבוא ויצוא כלבים מישראל ובעצם בכל מקום בעולם, הפך לתהליך מסובך ומורכב מאוד.

תחילה חשוב לדעת כי לכל מדינה יש את המדיניות והחוקים שלה בכל מה שקשור ליצוא או יבוא של כלבים מהמדינה ואליה. תהליך הטסת כלבים ממדינה למדינה יכולה להיות תהליך ארוך מאוד שיכול להתארך לחודש ובמדינות שונות אף 3 – 4 חודשים ולפעמים אפילו חצי שנה.

במאמר זה נתמקד בכל מה שקשור לתהליך הטסת כלבים לישראל. כאמור, מדובר בהליך ארוך מאוד וחשוב להיערך אליו נפשית, פיזית ומשפטית. משרד החקלאות קבע כללים נוקשים וברורים מאוד בכל מה שקשור ליבוא כלבים לארץ כדלהלן:

גיל

כלבים שתרצו להכניס לישראל צריכים להיות בני 4 חודשים לפחות. בפועל עד שתסיימו להכין את כל המסמכים, הטיפולים וכו', הכלב יהיה בן חמישה חודשים בערך. ישנם מדינות מסוימות, משם ניתן לייבא כלבים בגיל 3 חודשים מכיוון שאין צורך בחיסון.

שבב אלקטרוני

חובה להתקין לכלב שבב אלקטרוני פנימי, שבב חיצוני או קעקוע לא יועילו, השבב צריך לעמוד בתקנים הבינלאומיים, במידה והשבב אינו עומד בתקן הבינלאומי, על בעל הכלב לדאוג לקורא שבבים.

חיסון

כמו כן, חובה לחסן את הכלב בחיסון נגד כלבת, את החיסון יש לבצע לפחות 30 יום לפני ההטסה ופחות משנה לפני הכנסתו לארץ.

תעודת בריאות

10 ימים לפני הבאת הכלב יש להנפיק תעודת בריאות וטרינארית מקיפה וכוללנית לכלב. את התעודה תצטרכו לשלוח לנתב"ג, פה יעברו הווטרינרים על האישור וינפיקו לכם אישור הכנסת כלב לישראל.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר רביבלושן דוגס!

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »