תביעה נגד הצבא – המדריך המלא

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אם אתם סובלים מפוסט טראומה בצבא או אם חליתם או נפצעתם במהלך שירותכם הצבאי – סדיר, קבע או מילואים – אתם יכולים לתבוע את הצבא או יותר נכון, את משרד הביטחון, ולקבל פיצויים כספיים משמעותיים וגבוהים. השירות הצבאי בכלל ובמדינת ישראל בפרט טומן בחובו סיכונים גדולים למדי של פגיעה בגוף ובנפש, ולצערנו דברים כאלו קורים המון.

זה יכול לקרות בעת פעילות צבאית, מארבים, התקלות עם מחבלים או אפילו תאונות ומקרים מצערים של רשלנות רפואית במסגרת הצבא. הרבה פעמים גם חיילים שוהים זמן ממושך בתנאים שאינם נאותים הפוגעים בכשירותם ובריאותם הגופנית והנפשית, ואסור לעבור על כך בשתיקה.

מה אפשר להשיג באמצעות תביעה נגד הצבא?

תביעה נגד הצבא יכולה לזכות אתכם בהכרה בתור נכי צה"ל ולקבל אחוזי נכות מהמדינה. אחוזי נכות אלו נקבעים על פי דרגת הפציעה שלכם, גופנית או נפשית, המונעת מכם לזכות לאיכות חיים נאותה כמו שהייתה קודם הפגיעה. אחוזי הנכות, על פי רמת, יכולים לזכות אתכם בפיצויים ומענקים גבוהים למדי וכמובן טיפולים וסיוע רפואי מטעם המדינה.

איך מגישים תביעה נגד הצבא?

תחילה פונים אל קצין התגמולים במשרד הביטחון. שם ייבחנו כל החומרים הרפואיים המוגשים לפניו בנוגע לתביעה שלכם. הוא זה שקובע האם יש עילה ממשית לתביעה. לאחר האישור התיק עובר אל וועדה רפואית מקצועית הבוחנת את התביעה לעומק. במידה והוועדה הרפואית מוצאת לנכון שאכן נגרמה כאן נכות או פציעה שמקורה מהשירות הצבאי, היא תקבע את אחוזי הנכות שמגיעים לתובע, ובהתאם לגובהם גם גובה הפיצויים.

התהליך הזה יכול להיות ארוך ומייגע, ולכן אסור לעשות זאת לבד ללא סיוע וליווי של משרד עורכי דין מקצועיים ומנוסים ספציפית בתחום זה. ייתכן מאוד ואתם ראויים להמון כסף מהמדינה ואתם לא יודעים את זה! אל תישארו לבד.

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »