הקשר בין הלידה לנשירת השיער: מדריך ליולדת הטרייה

לידה ונשירת שיער

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

לא מעט אימהות סובלות מנשירת שיער לאחר הלידה, כשלמעשה מדובר בתהליך טבעי המתקבל אצל כל יולדת באופן סובייקטיבי. למה זה קורה וכיצד ניתן לטפל בבעיה? ריכזנו בעבורכן מידע חשוב וחיוני.

נשירה שיער לאחר הלידה – מדוע זה קורה?

נשירת שיער בקרב נשים יכולה להתרחש מסיבות שונות, כשחשוב לדעת שלשערה יש שלושה מחזורי חיים, כשבין היתר היא נושרת בעקבות צמיחתה של שיערה חדשה. הריון מוביל ללא מעט תסמינים הורמונליים, והלידה מביאה עמה שינוי משמעותי בגוף האישה, כשבין היתר ניכרת נשירת שיער מוגברת לאחר הלידה, ולו בשל העובדה שבמהלך ההיריון השיער אינו נושר, כך שלאחר הלידה מתחילה נשירה אינטנסיבית. כמו כן, הגוף עלול לאבד מינרלים וויטמינים חיוניים, מה שעשוי להגביר את הנשירה באופן ניכר.

פה נעצור לציין שנשירה של 100 שיערות ביום היא מצב טבעי ותקין, ובהחלט יש לא מעט דרכי טיפול לנשירת שיער אצל נשים – כך שכל אחת יכולה למצוא את הדרך האידיאלית ביותר בעבורה.

מה לעשות במקרה של נשירה?

ובכן ראשית לא להילחץ, שכן מדובר בתהליך טבעי. ניתן לגשת לרופא ולבצע בדיקות דם, על מנת לשלול מחסור בוויטמינים או כל תסמין אחר שעלול להוביל לנשירה מוגברת. כמו כן, יש מגוון דרכים לטפל בנשירה, בין אם מדובר בתכשירים רפואיים ובין אם שיטות טבעיות כמו שימוש בשמן קיק או שמן זית. נוסף לכך, יש לשים דגש על תזונה נכונה, וצריכת וויטמינים ומינרליים חיוניים (כמו אומגה 3, ברזל, ויטמין B12 וכו'). במקרים של תזונה לקויה, טבעונות או צמחונות – מוטב לברר האם ניתן ליטול תוספי תזונה חיוניים.

ומה עוד? ובכן, מוטב לצמצם את השימוש במחליקי שיער ומסלסלים, מכשירים שפולטים חום (כמו דיפיוזר או פן) וכו', משום שאלו עשויים להחליש את השערה ולעודד את נשירתה.

שנסכם?

נשירת שיער לאחר הלידה היא תהליך טבעי ונורמלי שמאפיין כמעט כל אם טרייה. יש לא מעט דברים שניתן לעשות כדי לטפל בבעיה, החל מהקפדה על תזונה נכונה, דרך שימוש בתכשירים טבעיים ועד לתכשירים רפואיים במרשם רופא. כך או כך, חשוב שלא להילחץ ולטפל בבעיה באופן האידיאלי ביותר בעבורכן.

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »