למה עוגה קורסת לאחר שמוציאים אותה מהתנור?

שיתוף פוסט:

אין דבר יותר מבאס מעוגה ששוקעת שניה אחרים שהוצאנו אותה מהתנור. הזמן, ההשקעה, המצרכים. הכל מרגיש כאילו התבזבז והלך לפח. אבל עצרו רגע, האם אתם יודעים מה הסיבה לשקע? ובמקום לזרוק אותה לפח, האם ידעתם שישנם פתרונות אחרים? תוכלו להיעזר בטיפים הבאים או ללחוץ כאן וללמוד את סודות האפייה המקצועית.

הרשו לנו להציג בפניכם את הסיבות לשקיעתה של עוגה ואיך ניתן להציל אותה, שקע שקע

טמפרטורה לא נכונה

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לשקיעת עוגה היא טמפרטורה לא נכונה. גם אם המתכון אומר את המעלות שעליהן שמתם את מעלות התנור שלכם, חשוב לוודא את כוחו של התנור שלכם בכדי להבין האם המעלות שלו זהות למעלות אותן מבקש המתכון.

שהות לא מספיקה בתנור

את הסיבה הזו אנחנו מכירים מקרוב מאוד אפילו. אין מה לעשות, אנחנו חסרי סבלנות וידועים בכך שאנחנו מוציאים את העוגה דקה לפני שצריך להוציא אותה. כן, דקה יכולה להשפיע עד כדי כך. הישמעו למתכון ולזמן אותו הוא מקציב בהתאם למעלות אותן הוא מבקש. זהו אפקט חיוני.

מדידה לא נכונה

למשל הרצון להימנע מסוכר. זהו רצון בריא ונכון אך יכול לשבש את כל המתכון אם תחליטו להחסיר חצי כוס סוכר. שינוי של כמויות המצרכים יכול לשבש את כל מערך הבלילה ובהחלט לקרוס תחת לחץ, בסוף התהליך. אם אתם מתכננים להכין פחזניות מתוקות לקינוח, תוכלו להיעזר בקורס או סדנת פחזניות קצרה ומועילה שתלמד אתכם כיצד להכין בצק מושלם.

לא בסדר הנכון

לא סתם נאמר 'ללכת לפי המתכון'. כשמתכון מדריך אתכם צעד אחר צעד איך להכין את העוגה שלכם, רצוי שתלכו צעד אחר צעד ולא תדלגו לסוף ותחזרו להתחלה. בלאגן בסדר יכול ליצור בלאגן באפייה ובסופו של דבר לקרוס לכם בזמן אמת.

הגודל הלא נכון

הבלילה שלכם מדהימה ורק מחכה לתנור. באמת שעשיתם הכל לפי הספר. אז איפה הטעות בכל זאת? יתכן שבגודלה של התבנית. ברוב המתכונים יסבירו לכם באיזו תבנית לבחור ורוב המתכונים יראו את התוצר הסופי בדיוק בתבנית שאתם צריכים.

עצה שלנו?

הכינו לכם טבלה עם כל האפשרויות הקיימות לשקיעת עוגה וסמנו וי על כל תהליך שעברתם. לאט לאט תתרגלו לשלבים כך שלא תצטרכו את הטבלה יותר.

ואם עצה נוספת? עוגות שקועות יכולות להיות עוגות טבעת נהדרות כאשר האמצע שלהם מתמלא בפירות או ממתקים. דרך נפלאה להציל עוגה.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »