איך מוציאים ספר לאור באופן עצמאי

איך מוציאים ספר לאור באופן עצמאי

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אם שאלתם את עצמם איך להוציא ספר ראשון לאור באופן עצמאי, הגעתם למקום הנכון. הוצאת ספר היא עניין מאד מקצועי וכולל הרבה מאד שלבי עבודה. אדם שמעוניין להוציא בעצמו ספר יבצע את הצעדים הנדרשים בעצמו אך העבודה לא תהיה מקצועית לאור חוסר הידע והניסיון שלו.

כתיבה של ספר

מי שיודע לכתוב בעצמו במחשב, בונה לו את תוכן העניינים, את כל הנושאים שהוא רוצה להעלות על הכתב, שמות הפרקים ומהו המידע שעליו הוא יספר. יש סופרים שרושמים את קורות חייהם ואילו אחרים שכותבים רומן, ספר מתח או ספר עיוני על דברים שקרו, תבשילים, עבודות יצירתיות שונות וכל תחום אחר שמעוניינים לספר עליו.

האדם שכותב את הספר נשאב לכך והוא יושב ימים ולילות וכותב פרק אחרי פרק עד שהוא מסיים את הספר. בשלב של קריאת הספר הוא מוסיף מידע אם הוא רואה ששכח לכתוב משהו, או שאין מספיק קשר בין הדברים ולכן הוא מוסיף כל פרט שנראה לו חשוב ושיוסיף ערך לקורא. מצד שני יכול גם לגרוע מלל שבמחשבה שנייה נראה לו מיותר ועדיף שלא יהיה חלק מהסיפור.

עריכה והגהה של הספר

מי שכותב את הספר עורך אותו, מבצע הגהה ובוחן את האפשרויות השונות כדי להדפיס אותו. בדרך כלל מדובר במהדורות קטנות שבהן מדפיסים עותקים בודדים, עבור בני המשפחה והחברים.

סיוע של הוצאה לאור בהליך הכנת הספר

קיימת אפשרות שהסופר יפנה למו"ל (הוצאה לאור) כדי שהצוותים המקצועיים שלהם יבצעו עריכה ספרותית, ערכיה לשונית, הגהה כדי שהספר יהיה בעברית נכונה. מעבר לכך הם יטפלו בנושא תכנון הכריכה ההדפסה של הספרים, הפצתם וביצוע יחסי הציבור. התהודה באופציה הזו היא רחבה הרבה יותר וקיים סיכוי סביר הרבה יותר, שהקהל ירכוש את הספרים וייהנה מקריאתם.

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »