פעילויות יצירתיות לחול המועד סוכות

פעילויות יצירתיות לחול המועד סוכות

שיתוף פוסט:

חגי תשרי כבר ממש מעבר לפינה, וחשוב להיערך לקראת חופשת סוכות, ולו כדי להעניק לילידם חופשה יצירתית ועשירה בתוכן. אחת האפשרויות לעשות זאת היא באמצאות פעילויות יצירה. ריכזנו בעבורכם כמה רעיונות מדליקים ליצירה עם ילדים בחג.

פיסול אלמנטים בחימר קל

יש לא מעט חומרי יצירה, אך אחד החומרים האידיאליים עבור ילדים הוא החימר הקל, שכן מדובר בחומר שאינו רעיל ואינו מלכלכך, וכמובן – מתייבש באוויר הפתוח. למעשה, מאוד קל ליצור מחימר קל – קליי מגוון רחב של אלמנטים, ולאחר הייבוש ניתן להשתמש בהם לקישוט חדר הילדים או שניתן להפוך אותם למגנטים.

קישוטים לסוכה

אם בחצר הבית בניתם סוכה לתפארת, זו הזדמנות מצוינת לאפשר לילדים לקשט אותה בשלל קישוטים מעשה ידיהם. החל משרשראות צבעוניות, דרך תמונות של ארבעת המינים ועד לקישוטי נייר מרהיבים. רכשו בריסטולים צבעוניים, דבק לבן, מספריים וחומרי יצירה נוספים שיסייעו לילדים בתהליך ההכנה.

פעילויות לסוכות

מעמד לכלי כתיבה

למרות שבתחילת חודש ספטמבר הילדים החלו את שנת הלימודים, זה עדיין לא מאוחר להכין מעמד מדליק לכלי הכתיבה שלהם. באמצעות קופסת שימורים ממוחזרת או כל קופסה שיש בבית (ואפילו גלילי נייר טואלט), ניתן להכין מעמד מיוחד ומעוצב לכלי הכתיבה. היו יצירתיים, משום שניתן להכין מגוון רחב של דוגמאות מעניינות.

מגנטים למקרר

פעילות יצירה מצוינת ומהנה היא הכנת מגנטים למקרר, והיא מתאימה כמעט לכל הגילאים, כך שבהחלט מדובר בפעילות פופולארית. יש לא מעט דרכים ליצור מגנטים, החל משימוש במדבקות אפוקסי, דרך גזירת תמונות מעיתונים ועד לשימוש במשטחים שונים (כמו לבד, קרטון וכו').

מומלץ לקחת קרטון ישן, לחתוך אותו לגודל הרצוי, לעטוף בנייר מעוצב ולהתחיל לקשט. לבסוף אפשר להצמיד מגנט בגב האלמנט, והמגנט שלנו מוכן!

 

עבודות יצירה מהוות פעילות חשובה ומשמעותית בהתפתחות הילדים, ולכן חשוב לשלב אותן בכל הזמנות. רכשו מבעוד מועד חומרי יצירה שונים, לרבות חימר קל, דפים מעוצבים ומדבקות שונות, ובכך תוכלו לאפשר לילדיכם ליהנות מפעילות יצירתית, מהנה ומאוד חווייתית. חג שמח!

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »