מהי מחלקה סיעודית בבית אבות ולאילו קשישים היא מתאימה?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אף אחד אינו מעוניין להיות נזקק ולהצטרך לבריות, אך לעיתים זה בלתי נמנע ואפשר לומר גם שזה כלל לא בידיים שלנו. ככל שמתבגרים, הגוף הופך להיות חלש יותר והוא אינו מסוגל לבצע פעולות שונות שהיה מסוגל לכך בשנים עברו כאשר האדם היה צעיר יותר. מסיבה זו, אנחנו רואים הרבה קשישים שנעזרים בעובדים זרים (פיליפינים, בלשון העם), כדי שיוכלו להמשיך בשגרה יחסית רגילה מבלי לטרטר את בני המשפחה.

סיוע לקשישים – עובד זר או בית אבות?

התלבטות זו נובעת בעיקר מהצורך להעביר את ההורה הקשיש למקום מגורים חדש ולנתק אותו במובן מסוים מהחיים המוכרים לו – הבית שלו, בית כנסת, חברים מהשכונה והרחוב המוכר בו הוא בילה את מרבית שנות החיים שלו. חשוב לציין, כי בגיל המבוגר קשה מאוד להתרגל לשינויים ולכן ההתלבטות הינה מובנת לחלוטין.

מחלקה סיעודית בבית אבות – למי זה מתאים?

כמו שציינו קודם, ככל שהגוף מתבגר הוא הופך לחלש יותר ועל כן ניתן לראות כי קשישים רבים סובלים מבעיות רפואיות כתוצאה מכך. חולשה זו מתבטאת גם מבחינת התנהלות יום יומית וביצוע פעולות בסיסיות וכן חולשה ורגישות של מערכות הגוף הפנימיות. כאשר אחת מהמערכות נפגעת, האדם הופך לסיעודי וצריך עזרה צמודה. ובדיוק לצורך כך קיימת מחלקה סיעודית בבתי אבות.

מחלקה סיעודית בבית אבות – מה זה?

מחלקות אלו מאוישות בצוות נרחב של עובדים אשר יכול להעניק לקשישים את מלוא תשומת הלב ולסייע להם בכל הפעולות בהן הם צריכים עזרה. פעולות אלו יכולות להיות נטילת ידיים, הכנת מזון וכן עזרה בתחומים אישיים יותר כמו רחצה או לבישת בגדים במצבים בהם הגוף ממש מוגבל ומתקשה.למידע נוסף בנושא שירותי סיעוד פרטיים באתר בית גיל פז

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »