יבלות? איך זה קורה

שיתוף פוסט:

יבלות בעור הן מצב עור שכיח מאוד אשר משפיע על אנשים רבים ברחבי העולם.

הן מאופיינות בהופעה של בליטות קטנות, שטוחות ומורמות, שנמצאות בדרך כלל על או מתחת לעור. הן עלולות להיות כואבות ולא נוחות.

ישנם סוגים רבים ושונים של יבלות עור. הן יכולות להיות שפירות או ממאירות. יבלות עור ממאירות הן הסוג הנפוץ ביותר של יבלת עור והן עלולות להוביל לבעיות בריאותיות חמורות.

במקרים מסוימים יבלות בעור יכולות להיגרם על ידי וירוס הפפילומה האנושי. זוהי דלקת עור שכיחה בקרב בני נוער ומבוגרים. הנגיף יכול להיות מועבר מאדם אחד למשנהו באמצעות מגע מיני, מין אוראלי, ודרך שיתוף של מגבות, מברשות שיניים או סכיני גילוח.

לעתים יבלות מופיעות לאחר מאמץ פיזי. בידיים – למשל טיפוס, רכיבה על אופנוע/ אופניים. ברגליים – כאשר נוצר לחץ בכף הרגל עקב מידה קטנה בנעליים. ניתן להימנע מהיווצרות היבלות בעזרת כפפות לידיים.

יבלות בעור הן בעיית עור נפוצה. זה נגרם על ידי צמיחה של פטרייה שפירה, לא מדבקת בגוף האדם. ישנן סיבות רבות ליבלות בעור, כגון כוויות שמש, אקנה והריון. ברוב המקרים, ניתן לרפא אותו על ידי הסרת האזור הנגוע בעזרת קורט או אזמל. עם זאת, במקרים מסוימים, יש צורך להסיר את כל האזור הנגוע בלייזר או בכלים כירורגיים אחרים כדי למנוע התפשטות נוספת של הזיהום.

היבלות יכולות להופיע במספר צורות שונות, אבל לכולן יש דבר אחד במשותף – הן מציקות ופשוט נעדיף שלא יהיו. 

כיצד ניתן לטפל ביבלות?

יבלת העור היא מחלה הפוגעת בעור ומביאה להרס שלו. היא נגרמת על ידי וירוס וניתן לטפל בה באמצעות קרמים, כדורים או זריקות.

ניתן להימנע מראש מהיווצרות היבלות על עורנו, אם נקפיד על טיפול ביבלות של פדיקור רפואי באופן קבוע.

פדיקור רפואי יכול לסייע לנו גם במצב קיים של יבלות, וכדאי לפנות לאיש מקצוע בנושא.

למידע נוסף מדיקל לב פדיקור

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »