טיפול מגע – כשהמילים נגמרות

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

טיפול פסיכולוגי הינו טיפול שמתבסס על דיבור. המטפל פותח נושאים מסוימים הקשורים לעניין בשלו הגיע אליו המטופל וגורם לו לשתף אותו בעניין שמטריד אותו. עם התקדמות הפגישות והטיפול, מגלה המטפל רבדים נוספים בנפשו של המטופל עד שהוא מגיע למוקד הקושי, מקור הטראומה או נקודת הבעיה ומסייע למטופל להתגבר עליה באמצעות הכלים המקצועיים שהוא מצויד בהם.

מהו טיפול מגע?

טיפול בשילוב מגע הינו טיפול שמשלב עבודה בנוסף לשיחות ולמילים. למרות העובדה כי השוק יחסית מוצף במטפלים פרא-רפואיים, הרי שמרבית המטפלים בתחום הנפש (עו"ס קליניים ופסיכולוגים), לא מכירים עדיין או לא שולטים באופן מלא בשיטה של טיפול במגע או שנרתעים מטיפול שנוגע ומעדיפים להתמקד בשיחה טיפולית.

עבור הטיפולים המחוברים קיים בחדר הטיפולים של המטפל הרגשי גם מיטת טיפולים אשר עליה מתבצע הטיפול הלא מילולי – טיפול המגע. זאת מתוך ההבנה שכאשר אדם שוכב, יכול המטפל לעקוף את המודע ולהתחבר אל תת המודע שלו.

לא מצליח לדבר – שחרור באמצעות טיפול מחובר

טיפול מגע מיועד לאנשים שיש להם מחסום כלשהו בדיבור. אם זה בשל מחסום רגשי כלשהו או בעקבות משבר נפשי, בשל קושי בהתבטאות נכונה או בביטוי קושי, אנשים שעברו טראומה קשה וכן לבני נוער שיותר מידי ציניים בשביל להתחיל בטיפול כזה. טיפול מחובר מאפשר למטפל ליצור עם המטופל קשר לא מילולי אך עם זאת ישיר מאוד אשר נוגע היישר בלב ובנשמה, ומאפשר גם טיפול בדיכאון או כל רגש שלילי אחר.ד

טיפול פסיכולוגי לא תמיד עובד

יש אנשים שגם כאשר הם מגיעים לטיפול פסיכולוגי, לא מצליח המטפל להגיע לנבכי הנפש שלהם מכיוון שיש להם מחסום כלשהו שמתבטא בחוסר יכולת להרבות בדיבור אודות העבר שלהם או המחשבות העמוקות שלהם. בדיוק עבור אנשים כאלה המציאו את הטיפול המחובר. הטיפול שמונע מהם את הצורך לדבר אך מאפשר למטפל לשחרר את הטראומות ואת הקשיים על ידי טיפול מגע.

במרבית המקרים, לאחר הטיפול המחובר ניתן לעבור לטיפול מילולי. טיפול מגע פותח את המחסומים ומאפשר לנהל שיחה טיפולית רגילה. לעבד את החוויות בצורה מודעת ולקבל כלים משלימים להתנהלות היום יומית.

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »