כך תמנעו תדלוק דלק שגוי

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מד הדלק מראה כי הדלק עומד להיגמר ואתם פונים לתחנת הדלק על מנת לתדלק את הרכב מחדש. לאחר סיום התדלוק כאשר מיכל כבר מלא, אינכם שוכחים כמובן לנתק את הידית ולסגור את מכסה המכל. אתם מתניעים שוב את הרכב ומבקשים להמשיך בדרך, אבל משהו השתבש.

המנוע נדלק לרגע ומיד כבה. אתם מנסים שוב פעם, אך המנוע מסרב לאפשר לכם לנסוע. מה קרה? סביר להניח כי התבלבלתם בין סוגי הדלק ותדלקתם את הרכב בדלק שגוי כי שמתם סולר במקום בנזין.

סוגי הדלק לרכבים

ישנם שני סוגי דלק עיקריים – בנזין וסולר. כל סוג רכב צורך דלק מסוג אחר. סוג הדלק נקבע על פי דגם המנוע, מבנה המנוע והעוצמה שלו. סוגי הדלק השונים מותאמים לדגמי הרכב השונים ולכן חשוב מאוד להקפיד לתדלק את הרכב אך ורק עם סוג הדלק המתאים על מנת לשמור עליו תקין וכדי שניתן יהיה להשתמש בו.

דלק שגוי – מה הוא עושה לרכב?

כאמור, לכל רכב יש את סוג הדלק שמתאים לו ולכן סביר להניח – גם מבלי לשמוע ממוסכניק – כי תדלוק רכב בדלק שגוי עלול לגרום לו לבעיות. ניסיון הנעה של רכב כאשר יש בו דלק שגוי עלול לגרום לבעיות במערכת ההצתה, לבעיות במשאבת הדלק ואף לסתימות במסנן הדלק.

על כן, חשוב מאוד להקפיד על תדלוק נכון של הרכב. אך גם אם טעיתם, לא קרה כלום. מה שעליכם לעשות הוא לבצע טיפול לרכב בשטח – יש לשאוב את הדלק השגוי, לבצע ניקיון יסודי בכל הצנרת ואף להחליף מסנן על מנת לוודא כי לא נשארו שאריות מהדלק השגוי.

איך מונעים תדלוק שגוי?

מניעת תדלוק שגוי אינה פעולה מסובכת כל כך. במידה ומדובר בבעל הרכב שמכיר את הרכב שלו, הרי שהוא בוודאי יודע במה הוא צריך לתדלק את רכבו אך הוא עדיין חייב לשים לב היטב בזמן התדלוק שהוא אכן בחר בדלק הנכון.

מה שעלול לקרות הוא, שכאשר אדם אחר משתמש ברכב, הוא יכול להתבלבל ולתדלק בדלק שגוי. מה שצריך לעשות הוא לוודא כי הוא יודע איזה דלק צורך הרכב שלכם ויתדלק אותו רק בו.

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »