כך תמנעו תדלוק דלק שגוי

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מד הדלק מראה כי הדלק עומד להיגמר ואתם פונים לתחנת הדלק על מנת לתדלק את הרכב מחדש. לאחר סיום התדלוק כאשר מיכל כבר מלא, אינכם שוכחים כמובן לנתק את הידית ולסגור את מכסה המכל. אתם מתניעים שוב את הרכב ומבקשים להמשיך בדרך, אבל משהו השתבש.

המנוע נדלק לרגע ומיד כבה. אתם מנסים שוב פעם, אך המנוע מסרב לאפשר לכם לנסוע. מה קרה? סביר להניח כי התבלבלתם בין סוגי הדלק ותדלקתם את הרכב בדלק שגוי כי שמתם סולר במקום בנזין.

סוגי הדלק לרכבים

ישנם שני סוגי דלק עיקריים – בנזין וסולר. כל סוג רכב צורך דלק מסוג אחר. סוג הדלק נקבע על פי דגם המנוע, מבנה המנוע והעוצמה שלו. סוגי הדלק השונים מותאמים לדגמי הרכב השונים ולכן חשוב מאוד להקפיד לתדלק את הרכב אך ורק עם סוג הדלק המתאים על מנת לשמור עליו תקין וכדי שניתן יהיה להשתמש בו.

דלק שגוי – מה הוא עושה לרכב?

כאמור, לכל רכב יש את סוג הדלק שמתאים לו ולכן סביר להניח – גם מבלי לשמוע ממוסכניק – כי תדלוק רכב בדלק שגוי עלול לגרום לו לבעיות. ניסיון הנעה של רכב כאשר יש בו דלק שגוי עלול לגרום לבעיות במערכת ההצתה, לבעיות במשאבת הדלק ואף לסתימות במסנן הדלק.

על כן, חשוב מאוד להקפיד על תדלוק נכון של הרכב. אך גם אם טעיתם, לא קרה כלום. מה שעליכם לעשות הוא לבצע טיפול לרכב בשטח – יש לשאוב את הדלק השגוי, לבצע ניקיון יסודי בכל הצנרת ואף להחליף מסנן על מנת לוודא כי לא נשארו שאריות מהדלק השגוי.

איך מונעים תדלוק שגוי?

מניעת תדלוק שגוי אינה פעולה מסובכת כל כך. במידה ומדובר בבעל הרכב שמכיר את הרכב שלו, הרי שהוא בוודאי יודע במה הוא צריך לתדלק את רכבו אך הוא עדיין חייב לשים לב היטב בזמן התדלוק שהוא אכן בחר בדלק הנכון.

מה שעלול לקרות הוא, שכאשר אדם אחר משתמש ברכב, הוא יכול להתבלבל ולתדלק בדלק שגוי. מה שצריך לעשות הוא לוודא כי הוא יודע איזה דלק צורך הרכב שלכם ויתדלק אותו רק בו.

עגילים לתינוקות

איך לבחור עגילים לתינוקות

אין כמו עגילים לתינוקות קטנטנות. כמה חמוד זה לראות תינוקת זעירה בעגלה כשלאוזניה התכשיט הראשון שלה שמעניק לה את המראה הנשי המובהק – העגילים. ישנה

קרא עוד »
בחילות בוקר בהריון

למה יש לך בחילות בוקר בהריון

בחילות בוקר בהריון, תענוג. יודעת מה אפילו יותר נחמד? שזה קורה לא רק בבוקר. לשמחתנו ולצערנו הריון הוא עסקת חבילה, הכוללת בתוכה יצירה מופלאה של

קרא עוד »