ניתוח קרע ברצועה הצולבת הקדמית – כמה זמן נמשך תהליך ההחלמה?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

קרע של הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) היא פציעה שכיחה בקרב שחקני כדורגל, במיוחד אצל שוערים. זה מתרחש כאשר הברך של שחקן מתכופפת קדימה מדי והרצועות מסביב לברך נקרעות. ישנו הליך כירורגי המשמש לתיקון הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) בספורט. זוהי פציעה שכיחה וניתנת לתיקון במהירות ובהצלחה ללא צורך בניתוח.

הקרע ב-ACL יכול להיגרם מכמה דברים שונים, כגון פציעות שימוש יתר, פציעות מאמץ חוזרות ונשנות, עייפות שרירים ובעיות רפואיות אחרות. ניתוח קרע ברצועה הצולבת הקדמית מבוצע בחולים עם קרעים חמורים ב-ACL שלהם מכיוון שלא הצליחו לתקן אותם כראוי באמצעים שמרניים בלבד. ניתוח קרע יכול להיעשות או באמצעות ניתוח פתוח או באמצעות פרוצדורה ארתרוסקופית הנקראת

ניתוח של הרצועה הצולבת הקדמית

בעבר, קרע ב-ACL היה פציעה נדירה למדי. עם זאת, עם כניסתה של הרפואה המודרנית, זה יותר ויותר נפוץ. על מנת להימנע מפציעה כזו, המנתחים צריכים לנתח את ה-ACL בצורה מסוימת. אחד ההליכים המשמשים למטרה זו נקרא "ניתוח קרע".

המנתח ינתח את הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) על ידי חיתוך לשני חלקים ולאחר מכן חיבורם מחדש עם תפרים. הליך זה נקרא "ניתוח קרע". לאחר ביצוע הליך זה, חולי דמעות ACL מקבלים זמן להחלים לפני שהם יכולים לחזור לפעילות ספורטיבית או לעבודה סדירה.

קיים קרע של הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) בכ-15% מכל פציעות הספורט. זה ניתן לתיקון כירורגי, אבל זה לעתים קרובות יותר מסובך ודורש מספר ניתוחים על מנת לשחזר את תפקוד ה-ACL.

השפעה משמעותית על הברך

קרעי הרצועה הצולבת הקדמית הם פציעה שכיחה בספורט שעלולה להשפיע על הברך. ה-ACL הוא מבנה מורכב עם חלקים רבים ושונים, והקרע של חלק אחד הופך אותו לפגיע יותר לחלקים אחרים. הרצועה הצולבת היא רצועה חשובה בברך. הוא מחבר בין השוקה לעצם הירך ופועל כמייצב על שתי העצמות הללו. אם הוא נקרע, זה יכול לגרום לקרע ברצועה צולבת קדמית (ACL). ה-ACL היא אחת הרצועות החשובות ביותר המסייעות ליציבות הברך. זהו מבנה חשוב בגוף האדם ומשפיע גם על מבנים רבים אחרים.

פנו עוד היום אל ד"ר ליאור לבר >>>

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »