בטיחות בבתי ספר – חשוב לבדוק

בטיחות בבתי ספר

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי לשמור על ילדינו בטוחים ככל שאפשר. כאשר מדובר בבטיחות בבית הרי שהשליטה שלנו בבטיחות גבוהה. גם את וודאי עושה כל שביכולתך לחנך אותם לבטיחות בדרכים וכדרך חיים. יחד עם זאת, ילדים מגיל 6 עד 18 מבלים שעות מרובות בבית הספר שם לעיתים קורות תאונות.

כדי לוודא שבית הספר של ילדיכם בטוח, חשוב לבדוק שהממונה על הבטיחות העירונים בדק לאחרונה את בית הספר או הגן ושאם נמצאו מפגעים שאכן תוקנו. ישנם מתקנים רבים כגון מתקני החצר אם יש ואמצעי בטיחות כגון אזעקות, שרק איש מקצוע יכול לבדוק. יחד עם זאת ישנם כמה דברים שניתן לראות גם בעין הלא מקצועית.

פסי האטה מסודרים יש במקום? https://srafim.co.il/product-category/speed-​​bumps

בדקו את השירותים

ילדים אוהבים לרוץ ולקפוץ. באזור השירותים או המקלחות (אם יש) של בית הספר מומלץ לבדוק שיש משטחים נגד החלקה כך שיקטנו הסיכויים שילדים ירוצו בתמימות ויחליקו בגלל שלולית מים בשירותים ויקבלו מכה חזקה. ניתן להתקין משטחים נגד החלקה גם באזורי הברזיות.

חלונות

וודאו שחלונות בית הספר מוגנים על מנת למנוע נפילות. נפילה מקומה שניה ומעלה יכולה להיות קטלנית, וודאו שעל החלונות מותקנים סורגים או שהם אינם ניתנים לפתיחה בצורה שמאפשרת נפילה.

מדרגות

על המדרגות צריכים להיות מותקנים משטחים נגד החלקה כך שגם ילד שממהר לשיעור לא ימצאו את עצמו נפגע. סיבה נוספת לחשיבותה של התקנת משטחים נגד החלקה הינה שכאשר ילד מקבל קריאה מרחוק מחברו ללימודים הוא יכול להסתובב מהר ולהחליק במידה ולא מותקנים פסים או משטחים כנגד החלקה. חשוב לוודא שמותקנים מעקי בטיחות היכן שצריך. מעקי הבטיחות חייבים להיות בגובה של מטר ועשרה לפחות וללא מרווחים המאפשרים נפילה ביניהם. על המדרגות צריכים להיות מותקנים משטחים נגד החלקה כך שגם ילד שממהר לשיעור לא ימצאו את עצמו נפגע.

גלגלות להאטת טריקת הדלת

לא פעם ילדים טורקים דלתות. לפעמים זה בגלל תסכול הנובע מהלימודים ולפעמים מחוסר שימת לב. דלת נטרקת יכולה להיות קטלנית לאצבע של הילד ולכן צריכים להיות מותקנים על הדלתות גלגלים להאטת הדלת ובנוסף גם מגני אצבעות.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »