אובדן כושר עבודה – מה התנאים לכך?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אובדן כושר עבודה הינו רכיב ביטוחי בקרן הפנסיה או בביטוח מנהלים שמטרתו להבטיח המשך פרנסה למבוטח שאינו יכול להמשיך לעבוד עקב מצב בריאותי לקוי. כיצד תובעים אובדן כושר עבודה ומה התנאים לכך, במאמר שלפניכם.

אובדן כושר עבודה מלא או חלקי

1. אובדן כושר עבודה מלא על – המבוטח מאבד 75% מיכולתו לעבוד בעבודתו הנוכחית או בכל עבודה אחרת.

2. אובדן כושר עבודה חלקי – האדם עדיין יכול לעבוד אם כי פחות.

ועדות רפואיות

קיימים שני כיסויים ביטוחיים ושתי ועדות רפואיות שונות. האחד של הביטוח הלאומי והשני של החברה המבטחת – חברות פרטיות, קרן הפנסיה או ביטוח מנהלים.

הכרה בנכות כללית אובדן כושר עבודה באמצעות הכיסוי הביטוחי של קרן הפנסיה כרוכה בהחלטת הועדה הרפואית של קרן הפנסיה. החלטה זו אינה קשורה להחלטת הביטוח הלאומי.

כלומר, גם כאשר הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי אישרה לאדם קצבת נכות ואובדן כושר עבודה, אין זה מחייב כלל שגם הועדה הרפואית של קרן הפנסיה תאשר את אותו הדבר. 

תנאים נוספים

לבד מהמצאת מסמכים ותימוכין לאובדן כושר עבודה, ולזימון לועדה רפואית, קיימים תנאים נוספים להכרה באובדן כושר עבודה. התנאים משתנים מפוליסה לפוליסה בהתאם ליכולת המיקוח של המבוטח ובין החברות המבטחות השונות ויש לקרוא את הפוליסה בשום שכל על כל תנאיה והחרגותיה, וכן לעשות השוואת מחירים בטרם חתימה.

לסיכום

יכול להיות מצב שצורף שעיקר עבודתו בידיים ופגיעה בזרת תביא לו אובדן כושר עבודה מלא, אל מול מדובב שעבודתו בפה ועבר תאונת דרכים קשה אך יכולתו לדובב לא נפגעה ולא יהיה זכאי לאובדן כושר עבודה. כאמור, התנאים לאובדן כושר עבודה משתנים בין המקרים, הועדות והפוליסות.

>אנשים חיפשו גם מידע אודות תאונת עבודה לעצמאים