עד כמה אלימות במשפחה נפוצה?

עד כמה אלימות במשפחה נפוצה?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כאשר אדם פוגע במישהו מבני משפחתו: הורה, ילד, אח/ות או כל בן משפחה אחר תיחשב אלימות זו כאלימות במשפחה. הפגיעה יכולה להיות פיזית, נפשית, מילולית או מינית. במקרים רבים מדובר במריבות בין בני זוג אך יש אינספור מקרים גם בין הורים לילדים, בין אחים, אלימות לקשישים ועוד מקרים נוראיים אחרים. במידה ואתם מרגישים קורבן של מקרה אלימות או שיש אלימות בין ילדיכם ואינכם יודעים כיצד לטפל בבעיה – פנו אל עו"ד שוש חיון המתמחה בפלילים ודיני משפחה שתוכל לייעץ לכם בנושא ולסייע לכם בטיפול משפטי בו.

אלימות בין בני זוג:

סוג האלימות השכיח ביותר בתוך המשפחה הוא אלימות בין בני זוג. מדובר בתופעה המוכרת בכל העולם ולא רק בישראל. בדרך כלל בני הזוג מתנהגים כרגיל ואחד מהם לעתים נוטה להתפרצויות זעם שמקורן ככל הנראה לצורך השגת כבוד, כדרך לקבל מבן/בת הזוג את האהבה שלהם או כל סיבה אחרת. האלימות יכולה להיות נפשית, פיזית, מילולית ויכולה להתבטא גם בהטרדות, זריקת חפצים על בן/בת הזוג, איומים, אונס ועוד. על אף שמרבית הציבור (וגם הרשויות) מכיר באלימות של גברים כנגד נשים מעט מאוד מאמינים שיש דבר כזה אלימות של נשים כנגד גברים. תתפלאו לשמוע אך לפחות חצי מהמקרים של אלימות בין בני זוג הן שהאישה מכה וזורקת דברים על הגבר.

אלימות בין הורים לילדים:

אלימות במשפחה נפוצה נוספת היא בין הורים לילדים. לרוב ההורים יהיו אלה שמכים את הילדים ואז ההורה השני הוא זה שיגיש את התלונה או אחד מבני הבית שעד למתרחש. לעתים גם השכנים עשויים להתלונן ולהעיר את עיני המשטרה שתשלח צוות לחקור את הנושא במקום.

סוגי אלימות נוספים:

סוגי אלימות נוספים יכולים להיות אלימות כנגד קשישים או אלימות בין אחים. בכל הקשור לאלימות בין אחים לרוב ההורים מפרשים את זה כמריבות בין אחים אך לעתים זה גולש לפסים של השפלות, חבלות ומקרים גרועים יותר אפילו של ניצול מיני ועל כן אסור להתעלם מהנושא. בכל הקשור לקשישים הרי שבגיל מסוים הם הופכים להיות קשים יותר, סבלניים פחות ונדרשים ביותר תשומת לב וסבלנות. כאשר אין לאדם הגר עמם את הסבלנות או האופי הנדרש לטפל בהם זה עשוי להיגרר חס וחלילה לאלימות.