למה שיש נהרס כשמניחים עליו סיר חם

שיש אבן קיסר

שיתוף פוסט:

יש לנו היום כמה וכמה סוגים של שיש למטבח מבית ניר צבי. אם בעבר היו רק שניים שלושה דגמים כאשר כולם ידעו להצביע על סוג השיש שהוא איכותי יותר ביחס לסוג השיש שהוא איכותי פחות, היום, מרוב מגוון קשה להחליט כאשר באים לבחור את השיש כי די מורכב לדעת מה יהיה באמנת איכותי ומה פחות. מה יישרט מהר, מה ייסדק מהר ומה יפגע בעקבות שימוש או הנחה של סירים חמים על גבי משטחי השיש.

למה זה קורה?

משטחי השיש הם למעשה משטחי אבן אך בניגוד לאבן רגילה, מדובר באבן עדינה יותר, באבן שאין לה את התכונות שיש לאבן החצובה ישירות מהאדמה.

העדינות שיש בסוגים השונים של אבני השיש הופכות אותה לרגישה יותר ועל כן היא גם נוטה להתפרק בעקבות מגע ישיר עם חום. השיש אינו מסוגל לשנות את הצפיפות שלה כאשר החום הגבוה נמצא עליו והוא פשוט מתפוצץ. זה יבוא לידי ביטוי בסדקים לאורך השיש כאשר מדובר בפגיעה שאין לה למעשה תקנה.

איך תבחרו את השיש האיכותי?

כיום יש הרבה מאוד משטחי שיש המשמשים למטבחים אשר אמנם מציעים הרבה יופי וחן, הם מתאימים לכל העיצוב שיש במטבח והם מרשימים מאוד. אך בפועל מדובר באבן עדינה במיוחד הדורשת שמירה והגנה כמו גם טיפול מאוד עדין וייחודי.

אז יש כאלה שרוכשים את השיש הזה מתוך ידיעה ומודעות מלאה כי יהיה עליהם להגן על השיש ולא להשתמש בו ללא מחשבה. כך הם יודעים שאין להם אפשרות להניח סירים חמים על השיש, הם לא יכולים לנקות את השיש בכל חומר שיעלה בדעתם ובקיצור, הם חייבים לשמור עליו.

אך רוב רובם של האנשים לא רוצים לוותר גם על הפרקטיות של השיש על מנת שהוא יישמר היטב לאורך שנים. הם לא רוצים שבגלל שכחה לשנייה תוך הנחה של סיר רותח על גביו, הם יפסידו את כל ההשקעה שלהם.

אז כאן העצה היא פשוט להתייעץ עם אנשי מקצוע באתר https://www.nir-zvi.co.il/ בטרם מגיעים להחלטה ובוחרים את השיש הרצוי.

 

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »