למה חשוב לתת לילדים לשחק עם בצק?

בצק משחק לילדים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ילדים לומדים להכיר את העולם בעיקר באמצעים מוחשיים. הם צריכים לחוש ולמשש כל דבר, לטעום במידת האפשר ולחוות את העולם באופן בלתי אמצעי.

אחד הדברים הכי טובים והכי חשובים להתפתחות של הילד זוהי הפעילות בידיים. כמו עיסוק או משחק בחומרים שונים, עם מרקמים מגוונים וכמובן עם אפשרויות טעימה ככל שהדבר מתאפשר.

אחד הדברים הטובים ביותר זה בצק משחק לילדים. בצק מכל סוג שלא יהיה עשוי לשדרג מאוד את החוויה החושית יחד עם המוטוריקה העדינה כאשר על הדרך נרכשים עוד חוויות שונות אותם יכול כל אחד לרכוש ובכך לשדרג את איכות החיים שלו.

משחק מכונן

אם תחשבו לרגע איזה משחק אותו שחקתם או עיסוק באיזה חומר בו פסלתם או יצרתם, הצליח לגרות את הסקרנות שלכם ולהעשיר את עולם החוויות אצלכם?

אם תחשבו על העיסוק בפלסטלינה או עיסוק בבצק ותיזכרו איך הייתה החוויה שלכם, לבטח תרצו להעביר את אותה החוויה גם לילדים שלכם.

כי הבצק הוא חומר נעים למישוש, הוא חומר רך ונוח לעבודה ואם מדובר בחומר המתאים הרי שאפשר יהיה לפסל באמצעותו וליצור יצירות מיוחדות באמצעותו.

ילדים משחקים

חשוב לציין כי ילדים שמשחקים בבצק או יצירות אחרות דומות, גדלים להיות ילדים הרבה יותר מפותחים, ילדים שמכירים טוב יותר את העולם והם גם יהיו מסוגלים להתמודד היטב עם אתגרים שונים שהחיים יצבו לו בהמשך. זה נראה אולי הירואי מידי ואולי משהו לא אמיתי אך זה בהחלט נכון וזה עובד.

חשוב לדעת את הדבר ולא להזניח את השלב הזה בהתפתחות של הילד כאשר יש לו את הסקרנות הטבעית ואת הרצון והחשק לשחק, ללמוד ולהכי טוב יותר את העולם.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל דרך אתר טיפול לי!

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »