למה חשוב לעשות הסכם ממון לפני החתונה?

למה חשוב לעשות הסכם ממון לפני החתונה?

שיתוף פוסט:

כאשר אנו שומעים את צירוף המילים "הסכם ממון" – אנחנו מיד מדמיינים תרחיש כמו זה שבסרטים: של אדם עשיר ובא בימים אשר מתחתן עם אישה צעירה וחמדנית שרוצה לקחת את כל רכושו, לפני שהוא פס מן העולם. במציאות, הסכמי ממון נחתמים בין בני זוג בכל גיל ובכל מצב כלכלי, זאת כדי להבטיח השארת הרכוש שהגיע עם כל אחד מהם, במידה וחלילה ייפרדו.

זה נכון, הסכמי ממון נודעו כדי להגן על רוכש והון עצמי שיש לאדם לפני הנישואים, ובכול זאת ישנם רבים שרוצים לעגן את הזכויות שלהם גם לאחר החתונה, כמו גם אם הם חיים יחדיו שנים רבות כידועים בציבור, או ללא הגדרה כזאת או אחרת.

מה מטרתו של הסכם ממון?

מטרתו של הסכם זה שנחתם לפני חתונה או לפני ביסוס של מערכות יחסים, מטרתו להגן על רכוש אשר לו ערך רגשי כמו גם ערך כספי גבוה. ההסכם נועד להבטיח זכויות על דירות, בתים, מבנים עסקיים, מכוניות, קרנות הון, מניות, חסכונות רכבים ועוד, כמו גם על עסקים, מוניטין, רעיונות עסקיים ושאר רכוש ואלמנטים ששמורים לכל אחד מבני הזוג לפני הנישואים.

חשוב לדעת כי למרות מורת הרוח שרבים יפגינו בעת הצעה של בני הזוג לחתום על ההסכם , ישנו הגיון רב בחתימה על הסכם כזה או אחר, זאת למען שאף אחד לא יוותר חסר כול במקרה של פרידה. מלבד זאת רבים מבני הזוג מגיעים למשרד עורך דין הסכם ממון, על מנת לחתום יחד ולנסח הסכם מתאים והם עושים זאת ברוח טובה תוך מתן אמון הדדי.

כמה סיבות לחתום על הסכם ממון לפני החתונה:

ישנן מספר סיבות לצורך במסמכים פורמליים כמו אלה מסוג הסכם ממון, והן:

הגנה על הרכוש  ואבטחת העתיד

הסיבה הראשונה ברורה, ונוגעת לרצון לבטח את העתיד הכלכלי של כול אחד מבני הזוגות. ישנם זוגות שיחתמו על הסכם שמותיר את כל הרכוש לבן הזוג שהביא את ההון למערכת היחסים וישנם כאלה שיבצעו חלוקה שווה או יותירו פיצוי בסכום מסוים למי שהגיע ללא כלום אל הקשר.

שמירה על מערכת זוגית שיש בה אמון

כאשר אדם עשיר בעל אמצעים חותם על הסכם כזה מול בן או בת זוג חסרי אמצעים, החתימה עצמה של שני האנשים מעידה כי מערכת היחסים מבוססת על אהבה ולא על אינטרסים כספיים. ההסכם שינוסח בצורה הברורה והמטיבה ביותר, יאפשר לעיתים גם חלוקה נכונה של רכוש בעת פרידה.

אבטחת עתיד הילדים

כאשר ישנם ילדים בתוך הזוגיות חשוב להבטיח את עתידם של הילדים, בין אם אתם נמצאים בקשר נישואין או אם אתם ידועים בציבור. חלוקה נכונה של רכוש: תבטיח כי הילדים לא יישארו חסרי כול. מלבד זאת, אם ישנם ילדים שמגנים את הקשר הזוגי שלכם או מתנגדים לו עקב חששות לגבי רכוש ונכסים – הסכם ממון לאחר החתונה יחתום את החשש שלהם ויספק להם הוכחה כי הקשר הזוגי חף מאינטרסים.

אקט של אהבה

מי שירצה להוכיח כי הוא אוהב אישה או גבר ללא קשר לרכוש או נכסים, יוכל להציע לחתום יחדיו על הסכם בעת פרידה. לסיום ניתן לומר כי הסכם כזה הוא לא רק פורמלי אלא שמדובר באקט של אהבה בו שני הצדדים מראים כי הם מגיעים לקשר הזה ללא סיבה כלכלית או אינטרס אישי. בכך רבים חותמים את הסוגייה וממשיכים בחייהם המאושרים לאורך ימים ושנים ארוכות וטובות.

 

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »