מדוע יש ריחות של עובש במזגן ואיך ניתן להיפטר ממנו?

מדוע יש ריחות של עובש במזגן ואיך ניתן להיפטר ממנו?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עונת הקיץ נחשבת לעונה שבה משתמשים למזגן בתדירות הגבוהה ביותר. רוב האנשים לא מסוגלים לסבול את המחשבה, שהם יאלצו לשבת בבית שלהם ללא מזגן דולק על מינימום של 24 מעלות. כתוצאה מהעבודה התמידית של המזגן והעומס הגבוה שבו הוא נתון, בגלל הפרשי הטמפרטורות הגבוה בין הסביבה החיצונית לפנימית, עלולות להופיע לא מעט בעיות שונות. אחת הבעיות המוכרות ביותר היא ריח רע של עובש שיוצא מהמזגן ברגע שמדליקים אותו. חשוב להבין שאסור בשום אופן להתעלם מהריח הזה ולבצע טיפול בעובש, היות והוא הסימן לכך שהמזגן שלכם מכיל בתוכו עובש. ברגע שמפעילים את המזגן, העובש מתפזר בכל הבית ולמעשה מדביק את כל הסביבה בנבגי עובש חדשים. מעבר לכך, נשימה של אוויר נגוע בעובש עלולה להזיק לבריאות ואף לסכן אותו, במיוחד כאשר מדובר על תינוקות וקשישים בעלי מערכת חיסון חלשה יותר.

כל מה שחשוב לדעת על ריח של עובש במזגן וכיצד להיפטר ממנו

כאמור, ריח של עובש במזגן מעיד על נוכחו של עובש שמתפתח בתוך המזגן שלכם. העובש נוצר כתוצאה מהצטברות של לחות ורטיבות בתוך הרדיאטור של המזגן. הרדיאטור מעביר את הנוזלים המיותרים לתעלת הניקוז ושם המים פשוט עומדים, הדבר גורם להתפתחות של כל מיני סוגי עובש ופטריות שונות. יש לציין שתופעה זו אינה מתרחשת במזגנים חדשים, אלא במזגנים ישנים יותר אשר עובדים שעות ארוכות ללא הפסקה. כמו כן, ריח של עובש עלול להתרחש כתוצאה מהתקנה לא מקצועית של המזגן, דבר שעלול לגרום לתקלה במערכת הניקוז שלו. במקרים כאלו, יש צורך לתקן את צנרת הניקוז והדבר ימנע את התפתחות העובש. במידה ומדובר על לחות שכלואה במזגן, ניתן לפתור את הבעיה באמצעות העברת המזגן למצב של אוורור למשך כרבע שעה, בסיום כל פעילות שלו. נקודה חשובה נוספת, היא להקפיד להחזיר את הפילטרים למזגן לאחר כל שטיפה, רק כשהם במצב יבש לחלוטין. פילטר רטוב ללא ספק יגרום להצטברות של לחות ולהתפתחות של עובש.

לסיכום, מי שסובל מריח של עובש במזגן יכול לנסות לפתור את הבעיה באמצעות תרסיס ייעודי או לחילופין להזמין ניקוי מקצועי למזגן.

 

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »