מהו אובדן כושר עבודה וכיצד זה ישפיע על העתיד שלכם

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

המושג אובדן כושר עבודה נזרק לאוויר לא מעט, בין אם בין חברים או מכרים, לבין אם בתשדירי רדיו וטלוויזיה כמו גם במאמרים ומודעות בעיתון – המפרטות כיצד אפשר לקבל פיצוי הולם במקרים של אבדן היכולת לעבוד. אבל מה משמעותו של המושג? וכיצד אבדן היכולת להשתכר עלול להשפיע עליכם? כול הפרטים בהמשך.

לפני הכול – הכירו את המושג בהיבטיו המקצועיים

אבדן כושר עבודה, כשמו כן הוא – מדובר באי יכולת לעבוד באופן חלקי או מלא, כמו גם שהמושג נחלק למי שיכול לעבוד באופן כללי, אבל לא במקצוע שלו, וישנם כאלה שנכותם או פציעתם הובילה להשבתה כללית של הכישורים המוטורים והפיזיים. מי שמוגדר כסובל ממצב פיזי כזה, מוגדר על ידי המוסד לביטוח לאומי כאדם שאינו יכול לעבוד בכול עיסוק זאת בהתאם לניסיון המקצועי שלו.

מה מכסים הביטוחים?

כפי שרבים יודעים, לכול אדם במדינת ישראל ישנו ביטוח שנוצר על ידי המדינה, לקופתו הוא מפריש בכול חודש סכומי כסף לא מבוטלים! הביטוח הלאומי גובה כספים במטרה לבטח את אזרחי המדינה ולהעניק דמי פיצויים ושאר הטבות בעת הצורך. כמו במקרים של אבדן כושר עבודה. מלבד זאת, ישנן הפוליסות הפרטיות שמבטחות לקוחות שמשלמים פרמיות לביטוח פרטי – מה שאמור להעניק את דמי הביטוח הנחוצים. זאת כדי שהעתיד של מי שאינו יכול לעבוד – יהיה מובטח. הבטחת העתיד הכלכלי, תהיה תלויה כמובן בדמי אבטלה, דמי נכות, פיצויים ושאר קצבאות שמגיעות למי שאינו כשיר לעבוד.

אבל מה עושים כאשר חברות הביטוח מסרבות להעניק את הפיצויים ואת דמי הנכות הדרושים?

במקרים שמוסדות ממשלתיים ופרטיים מערימים קשיים על מי שנפגע בעת עבודתו: יש לפנות אל עורך דין לאובדן כושר עבודה. מי שעוסק בייצוג לקוחות בעת סיטואציה בה אינם יכולים להשתכר, יכול ללוות אתכם בכל ההליך, לספק לכם שירות ולייצג אתכם מול אותם מוסדות.