מה חשוב לדעת על טיפולים תקופתיים לרכב?

טיפול תקופתי לרכב

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

התנהגות נכונה תוכל להרחיק מאיתנו מחלות ובאותו אופן טיפולים תקופתיים לרכב יוכלו להרחיק קלקולים ותקלות מרכב שלנו. כדי שלא תתקעו בדרך, תוך כדי נסיעה ומכיוון שהם תופסים מקום חשוב בשגרה, נסביר מה חשוב לדעת על טיפולים תקופתיים לרכב, על קצה המזלג.

איך יודעים מתי להגיע לטיפול תקופתי?

סביר להניח ששמעתם בעבר על המונח "טיפול עשרת אלפים". זה אכן נחשב לטיפול מאוד נפוץ, אך כדי לחדד כמה דברים לגבי המועד הנכון לבצע טיפול תקופתי לרכב! אכן, כאשר רכב עובר מספר מסוים של קילומטרים צריך לקחת אותו לטיפול.

לא את כל הרכבים צריך לקחת לטיפול דווקא לאחר 10 אלפים ק"מ. ברכבים חדישים, לפעמים ההמלצה היא להגיע לאחר 15 אלף קילומטרים או מרחק אחר. לכל יצרן ולגבי כל דגם ישנה קביעה מתאימה. יצרן הרכב הוא הקובע את הסטנדרט המקובל.

חשוב לציין כי רכב שמתמודד עם תנאים חריגים עשוי להזדקק לבדיקות וטיפולים מוקדם יותר. כמו כן, יש קביעות לגבי מרחקים נוספים שלאחר הרכב גומא אותם, צריך לקחת אותו לטיפול.

טיפול עם בדיקת מערכות נחוצה

על פי רוב, טיפולים תקופתיים לרכב מתחילים בבדיקת מערכות. הבוחנים או המוסכניקים בודקים האם מכלולים שונים שחוקים, האם הגיע הזמן להחליף מסננים, מה מצב הפלגים וכיוצא בזה. בהתאם לממצאים אפשר לדעת אילו חלקים צריך להחליף, מה חובה לתקן ומה אפשר יהיה לתקן בעוד כמה חודשים או בשנה הבאה.

כשהרכב מתיישן הטיפול מקיף יותר

ככל שהרכב מתיישן או נמצא יותר זמן על הכביש, כך הטיפולים השוטפים יהיו מקיפים יותר. החלפת פילטרים, החלפת רצועות שחוקות וכיוצא בזה. כל אלה חיוניים לשם המשך נסיעה בטוחה, ללא תקלות שיפתיעו אתכם באופן לא רצוי.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר סולומייקאר!

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »