מה זה היתר בנייה?

מה זה היתר בנייה?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

היתר בנייה הוא אישור הנדרש לבנייה מחודשת או שיפוץ של נכס קיים. אם אתם מתכננים שיפוץ או בנייה חדשה כדאי לכם להכיר מושג זה, מתי הוא נדרש ומה הוא כולל. מדובר בשלב האחרון לפני הבנייה עצמה וללא היתר לא תוכלו להתחיל בבניה למעשה. בואו ונעשה מעט סדר בנושא.

מהו היתר בנייה ולכמה זמן הוא תקף?

היתר בניה הוא בעצם אישור לבנות או לשפץ בית או מבנה כלשהו הניתן מטעם הרשות המקומית דרך מחלקת תכנון הבנייה. הבקשה בצירוף כל המסמכים הנדרשים מוגשת לוועדה שדנה בנושא ולאחר מילוי דרישותיה יינתן ההיתר המיוחל שרק לאחריו ניתן יהיה להתחיל בבנייה. כל נושא קבלת ההיתר מעוגן בחוק תכנון ובנייה 1965 וכן בתקנות התכנון והבנייה 1967. בפרויקטים גדולים יותר יש הצורך גם בתב"ע אולם ביתר הפרויקטים קבלת ההיתר מספיקה.

האם יש דרך לדעת אם לפרויקט מסוים יש היתר בניה?

ניתן לבדוק זאת באתרים שונים באינטרנט המציעים שירות זה, כמו גם דרך הראשות המקומית בה נמצא הנכס. 

מתי נצטרך היתר בנייה?

היתר הבניה הוא אישור שנצטרך בכל פעם שאנו מבצעים בנייה חדשה או מבצעים שינוי של בניה קיימת שעשויה להשפיע על הסביבה החיצונית. בכל פעם שאנו משנים את השינוי העיקרי בנכס נצטרך גם כן היתר בניה (לדוגמה כאשר הנכס הופך מדירה למשרד או להיפך). במידה ומבצעים שינוי פנימי במבנה שעשוי להשפיע על תשתיות הבניין, שלד הבניין או רכוש משותף עם שכנים הרי שיש צורך בהיתר וכן בכל פעם שיש חריגה מהשטח של המגרש שלנו – גם אז יש הצורך בהיתר.

איך נוציא היתר בניה?

לשם כך חשוב לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי ומנוסה שיכין את השרטוטים והתכנון האדריכליים הנדרשים של המבנה ויגיש אותם לוועדה מטעמכם. ללא עירוב של אדריכל הבקיא בהשגת התוכניות יהיה לכם הרבה יותר מורכב וזה עשוי לקחת גם הרבה יותר זמן עבורכם לקבל את ההיתר.

מחפשים משרד אדריכלות? היכנסו עכשיו לאתר של לבנות בשקט תכנון אדריכלי

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »