מה עושה data analyst?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אנליסט נתונים או data analyst, איך שלא תסתכלו על זה, מדובר בתפקיד חיוני בעידן ה"ביג דאטה". אבל מה בדיוק הוא עושה ומה חשיבותו של איש מקצוע זה – כל מה שכדאי לדעת. 

האנליסט שהופך נתונים לידע 

המידע והנתונים כיום כל כך עצומים, עד שקל מאוד לטבוע מתחת למידע הגולמי. זהו חלק חשוב, אפשר לומר אף מרכזי של data analyst – החתירה לגשת את הנתונים, להכניס בהם סדר, להגיע לשיטה, להמשיך עם תובנה ולמצות את הידע. ידע שמתורגם הלאה, ליישומים ושימושים המבוססים על תחזית. 

מנתונים – לקבלת החלטות 

בכל תחום קיימת מידה מסוימת של אי וודאות. אז איך מקבלים החלטות בסביבה כל כך משתנה, יש אומרים אפילו כאוטית? גם כאן נכנס לתמונה data analyst ויש לזה משמעות עסקית. כאנליסט, עליו להפיק מתוך הנתונים תחזית או כמה תחזיות אפשריות. התחזיות הללו או המגמות, מאפשרות להגיע לקבלת החלטות מושכלת על ידי מנהלי פירמות ולעיתים על ידי משקיעים או כל בעל עניין. ארגון המידע עשוי להיות יעיל במיוחד, כאשר מצמידים אליו שאלה מסוימת או נקודת מבט חדשה. 

בהייטק או מחוצה לו 

אנליסטים של נתונים נדרשים מאוד בהייטק אך גם מחוצה לו. בחברות תעשייתיות, בתחומי הביטוח, בקמעונאות, ברשתות של חנויות, בסטארט אפים, בלוגיסטיקה, כמעט בכל תחום שבו ניתן לכרות מידע ונתונים, תפקידו של האנליסט עשוי להיות חורץ גורלות. במהלך יום עבודה שגרתי, עשויdata analyst  לעשות אחד או יותר מהדברים הבאים: 

  • הכנסת סדר בנתונים שנאספו. 
  • איסוף נתונים חדשים לצורך ניתוח. 
  • עיבוד סטטיסטי מתמטי של הנתונים. 
  • זיהוי מגמות או שכלול ניתוחים קודמים. 
  • בניית תהליכים או מעורבות בייעוץ למקבלי החלטות. 
  • הנגשת נתונים, מגמות וחיזוי בצורה חזותית בהירה ונוחה לשימוש. 

חפשו משרות הייטק >>>