באיזה גיל אפשר להתחיל גמילה מהנקה?

גמילה מהנקה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אחד השלבים החשובים ביותר בהתפתחות של תינוק, הוא שלב הגמילה מההנקה. כידוע, להנקה יש משמעות לא רק במובן שכך התינוק מקבל את המזון שלו, אלא גם בקשר ובחיבור אל האם. ברגע שהתינוק נגמל, אז הוא גם יכול לקבל את המזון בצורה אחרת וגם מתחיל לגלות סימני עצמאות, שהם חיוניים לו ולאם.

כיצד ומתי מתבצעת הגמילה?

על מנת להבין כיצד מתבצעת גמילה, צריך להבין תחילה מה פירוש הכוונה. כשמדברים על גמילה, הכוונה היא מעבר מחלב אם למזון אחר, חיצוני. במאמר על גמילה מהנקה, נוכל לקבל דוגמאות שונות כיצד מתבצעת הגמילה, ברמת העיקרון הגמילה מתבצע באופן הדרגתי ואיטי, זאת על מנת להקנות לתינוק אפשרות להתרגל גם מבחינה תזונתית וגם מבחינת שגרת היום שלו. גם האם צריכה להתרגל לכך שאיננה צריכה עוד לייצר חלב. 

תינוקות נוטים להתחיל בתהליך הגמילה החל מגיל שנה, למרות שישנם מקרים בהם אימהות מנסות לגמול את התינוקות שלהם עוד לפני כן. בדרך כלל, אימהות בוחרות לנסות ולגמול את התינוק שלהן, כאשר הן בעצמן מעוניינות להפסיק להניק או כשהן חשות שהתינוק כבר איננו מעוניין בכך.

תהליך הגמילה הוא לא פשוט, לא עבור התינוק אשר כפי שציינו מתנתק מהאם (באופן פיזי אך גם באופנים אחרים) והרבה פעמים הוא גם לא פשוט עבור האם בעצמה. על כן, ההדרגתיות יכולה לעזור בתהליך, מה עוד שבמקביל לגמילה האם תצטרך לבצע פעולות שונות שיגרמו לתינוק להרגיש שהוא עדיין אהוב, רצוי ומוגן.

איך מתנהלים במהלך הגמילה ואחריה?

תהליך הגמילה יפחית כאמור את תדירות ההנקה באופן הדרגתי, כאשר במקביל יש להגיש לתינוק מזון באמצעות כלי הגשה שונים, בעיקר כוס או בקבוק. כמו כן, חשוב שיהיה חיבור פיזי בין האם לתינוק, זאת על מנת שהוא ימשיך להרגיש את החום האימהי ואת הקרבה.

צריך לציין, גם האם עוברת תהליך מסוים בשלב הגמילה ולא פעם זה עלול להוביל לשינויים בתחושה ובמצבי הרוח, על כן עליה למצוא דרכים כיצד להתמודד עם המצב החדש. בין היתר, אפשר שהיא תחזור לעשות דברים שעשתה לפני ההיריון והלידה.

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »