טיפול בדיכאון אחרי לידה – איך אפשר לטפל בזה

טיפול בדיכאון אחרי לידה

שיתוף פוסט:

על פניו, לידה היא הדבר הכי משמח שיכול להיות, בוודאי עבור נשים שזה עתה סיימו תשע חודשים של הריון וכעת הן אימהות לתינוק או תינוקת, בין אם זה בפעם הראשונה ובין אם בפעם השנייה, השלישית וכן הלאה. 

אך ישנן נשים שלא בהכרח חוות זאת כך. הרבה מאוד נשים מתמודדים עם דיכאון אחרי לידה. תופעה מוכרת כמו התסמינים של התקף חרדה למשל, אשר משפיעה על אופי ההתנהגות של האישה אחרי הלידה ובמקרים רבים, גם משפיעה על האופן בו היא מטפלת בתינוק וכן על היכולות שלה לטפל בו. ישנן נשים שהדיכאון משפיע עליהן לא רק במובן הנפשי אלא גם במובן הפיזי. 

ישנן סיבות שונות מדוע נשים נכנסות לדיכאון אחרי לידה, זה יכול לנבוע משינויים שהן חוות במעבר שבין ההיריון לבין התקופה שאחרי הלידה כמו כן, זה יכול לנבוע מכך שהתינוק דורש מהן הרבה כוחות וקשה להן להתמודד עם זה ומסיבות אחרות, שקשורות לדברים שהן מתקשות לבצע בתקופה הזאת או רוצות לעשות ולא יכולות. 

כיצד מטפלים בדיכאון אחרי לידה

חשוב להדגיש, על מנת לצאת ממצב של דיכאון אחרי לידה, הרי שכל הבית צריך להתגייס. כלומר, זה לא מצב שרק האישה אמורה לעשות דבר מסוים, לעבור טיפול בדיכאון אחרי לידה וזהו. המצב הזה מחייב התגייסות טוטאלית של בן הזוג, הילדים, הורים, אחרת יהיה מאוד קשה לאישה להתמודד עם המצב ולצאת ממנו. ניתן לטפל בדיכאון אחרי לידה באמצעות שיחות, באמצעות עוגנים שונים שהאישה תמצא בהם עניין, באמצעות תרגילים מיוחדים שהיא תבצע, דברים שיחזירו לה את תחושת הביטחון, השמחה, תחושת החיות. 

יש מקרים קיצוניים בהם משתמשים גם בחומרים שונים, תרופות שיכולות לעזור, הכל תחת אישור וטיפול של מטפלים מקצועיים וכמובן, בהתאם למצבה.

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »