טיפול בדיכאון אחרי לידה – איך אפשר לטפל בזה

טיפול בדיכאון אחרי לידה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

על פניו, לידה היא הדבר הכי משמח שיכול להיות, בוודאי עבור נשים שזה עתה סיימו תשע חודשים של הריון וכעת הן אימהות לתינוק או תינוקת, בין אם זה בפעם הראשונה ובין אם בפעם השנייה, השלישית וכן הלאה. 

אך ישנן נשים שלא בהכרח חוות זאת כך. הרבה מאוד נשים מתמודדים עם דיכאון אחרי לידה. תופעה מוכרת כמו התסמינים של התקף חרדה למשל, אשר משפיעה על אופי ההתנהגות של האישה אחרי הלידה ובמקרים רבים, גם משפיעה על האופן בו היא מטפלת בתינוק וכן על היכולות שלה לטפל בו. ישנן נשים שהדיכאון משפיע עליהן לא רק במובן הנפשי אלא גם במובן הפיזי. 

ישנן סיבות שונות מדוע נשים נכנסות לדיכאון אחרי לידה, זה יכול לנבוע משינויים שהן חוות במעבר שבין ההיריון לבין התקופה שאחרי הלידה כמו כן, זה יכול לנבוע מכך שהתינוק דורש מהן הרבה כוחות וקשה להן להתמודד עם זה ומסיבות אחרות, שקשורות לדברים שהן מתקשות לבצע בתקופה הזאת או רוצות לעשות ולא יכולות. 

כיצד מטפלים בדיכאון אחרי לידה

חשוב להדגיש, על מנת לצאת ממצב של דיכאון אחרי לידה, הרי שכל הבית צריך להתגייס. כלומר, זה לא מצב שרק האישה אמורה לעשות דבר מסוים, לעבור טיפול בדיכאון אחרי לידה וזהו. המצב הזה מחייב התגייסות טוטאלית של בן הזוג, הילדים, הורים, אחרת יהיה מאוד קשה לאישה להתמודד עם המצב ולצאת ממנו. ניתן לטפל בדיכאון אחרי לידה באמצעות שיחות, באמצעות עוגנים שונים שהאישה תמצא בהם עניין, באמצעות תרגילים מיוחדים שהיא תבצע, דברים שיחזירו לה את תחושת הביטחון, השמחה, תחושת החיות. 

יש מקרים קיצוניים בהם משתמשים גם בחומרים שונים, תרופות שיכולות לעזור, הכל תחת אישור וטיפול של מטפלים מקצועיים וכמובן, בהתאם למצבה.

עגילים לתינוקות

איך לבחור עגילים לתינוקות

אין כמו עגילים לתינוקות קטנטנות. כמה חמוד זה לראות תינוקת זעירה בעגלה כשלאוזניה התכשיט הראשון שלה שמעניק לה את המראה הנשי המובהק – העגילים. ישנה

קרא עוד »
בחילות בוקר בהריון

למה יש לך בחילות בוקר בהריון

בחילות בוקר בהריון, תענוג. יודעת מה אפילו יותר נחמד? שזה קורה לא רק בבוקר. לשמחתנו ולצערנו הריון הוא עסקת חבילה, הכוללת בתוכה יצירה מופלאה של

קרא עוד »