זה השלב שבו צריך להתערב בהרטבת לילה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

הרטבת לילה, נושא רגיש בקרב הורים ולילדים אבל כזה שיש לתת לו את הדגש כדי לאפשר חיים נוחים ואיכותיים יותר עבור כל המשפחה. אם אתם הורים לילדים שמקבלים את פניכם בבוקר בניחוח חומצי, מזרון ופג'ימה ספוגים – אתם יודעים כי הגיע הזמן לטפל בהרטבת לילה. אבל מדוע זאת קורה? ומתי צריך להתחיל להתערב ולטפל? מה מומחים כמו ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא – מציעים עבור הורים? הכול בהמשך.

כאשר הילד שלנו מתעורר בבוקר או באמצע הלילה בשל השתן שנעשה במיטה, אנחנו רוצים לעזור לו, שכן חיים כאלה אינם איכותיים ובטח שאינם מטיבים עמו. אם הילד אינו שולט ביציאות שלו בשנים הראשונות שלו בעולם, הדבר טבעי ודורש גמילה הדרגתית מחיתולים ושיטות שונות ללימוד שימוש בישבנון ולאחר מכן שימוש באסלה. אבל במקרים של הרטבת לילה שנמשכת עד ליותר מגיל 5 – בהחלט צריך להתערב!

לא מביישים את הילדים – על השיטה של ד"ר קובי שגיא ו ד"ר טל שגיא

כאשר אנו מבקשים מהורים להתערב לטפל בנושא, אנו לא מתכוונים בכלל שההתערבות תהיה שלילית. במקרים כאלה אזור בתכלית האיסור לבייש את הילדים, לתת לאחים לצחוק על המצב או לגבש עבורם שמות "חיבה" משפילים. במקרים כאלה יש לבחון שיטות שונות לטיפול כמו השיטה של ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא. מומחים אלה חוקרים את הרטבת הלילה כבר מזה שנים! והם טוענים כי הרטבת לילה אינה קשורה למצב פיזי או נפשי לקוי אלא שמדובר באיכות השינה של הילד.

הרטבת לילה קורית בשל שלפוחית השתן שמפנה באופן אינסטינקטיבי את הנוזל החוצה. לעיתים בעת התפתחות השלפוחית, מתגבשת מערכת אוטומטית של שליטה בסוגרים. את השליטה לומד הילד תוך כדי תהליך שחייב בדרך כלל ליווי הורים, ולמרות זאת לעיתים בעת השינה, קשה יותר לילד ללמוד את נושא השליטה. בכך, שינה עמוקה מידי עלולה לגרום להרטבת לילה.

אז מה עושים?

מומחים כמו ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא מספקים טיפול התנהגותי בליווי ציור מתקדם שעוזר לזהות ולחוש ברגע שהשתן יוצא מן הגוף השניות הראשונות חשובות ביותר, לכן חשוב לדעת כיצד מתערבים ומתי וכיצד מסגלים לילדים שליטה אבסולוטית בסוגרים.