פרק מזמור לתודה – תפילת הודיה לה'

פרק מזמור לתודה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כפי שאנחנו יודעים, תפילות מתחלקות על פי קטגוריות שונות. ישנה חלוקה של נושאים, תחומים, על פי הצורך של המתפלל. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא תפילות לבריאות, פרנסה, זוגיות, ילדים וכל דבר אחר. אך מעבר לחלוקה זו, קיימת עוד חלוקה והיא, על פי מבנה התפילה.

ישנן תפילות שנועדו לבקש בקשה, כמו למשל, תפילה לגשם, תפילת הדרך, תפילה לבריאות ולכל דבר אחר, ישנן תפילות שנועדו לאפיין מועד מסוים, חג, שבת או כל דבר אחר, וישנן תפילות שנועדו להודות לאל על מעשיו. אלו תפילות יותר כלליות אומנם, מקובל לומר אותן בתקופות ובמועדים שונים, בלי קשר לשאלה אם התרחש דבר מסוים שמשפיע על חיינו כך או אחרת. פרק מזמור לתודה – תפילת הודיה לה' מהווה בעיניי המאמינים, סגולה לישועה.

כפי שיש תפילות ספציפיות לבריאות, פרנסה או כל דבר אחר, כך גם יש תפילות ספציפיות אשר נועדו להודות לאל. מדובר על מזמור לתודה, פרק ק' בספר תהילים. נהוג לקרוא אותו בכל זמן, בפרט במקרים של שמחה וכן במקרים של צרה, אז התפילה, כאמור, נתפסת כאקט של סגולה.

כיצד מחולק המזמור

מזמור לתודה מחולק על פי שלושה חלקים, הוא מחולק על פי עבודת האל בשמחה, לאחר מכן מגיע השלב בו יש לדעת את עבודת האל ומה שהוא עושה עבורנו, ולסיום הודיה לאל על מעשיו הרבים.  מדובר באחד המזמורים הכי עתיקים שיש והוא מיוחס למשה רבנו.

צריך לומר, אנשים נוטים לומר את המזמור הזה במצבים שונים בחייהם, כפי שהסברנו קודם לכן הן בשעת שמחה והן בשעת צרה. יש מי שקורא את המזמור מספר תהילים עצמו ויש מי שמוצא אותו באפליקציות ואתרים שונים אשר מציגים אותו במלואו.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »