פרק מזמור לתודה – תפילת הודיה לה'

פרק מזמור לתודה

שיתוף פוסט:

כפי שאנחנו יודעים, תפילות מתחלקות על פי קטגוריות שונות. ישנה חלוקה של נושאים, תחומים, על פי הצורך של המתפלל. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא תפילות לבריאות, פרנסה, זוגיות, ילדים וכל דבר אחר. אך מעבר לחלוקה זו, קיימת עוד חלוקה והיא, על פי מבנה התפילה.

ישנן תפילות שנועדו לבקש בקשה, כמו למשל, תפילה לגשם, תפילת הדרך, תפילה לבריאות ולכל דבר אחר, ישנן תפילות שנועדו לאפיין מועד מסוים, חג, שבת או כל דבר אחר, וישנן תפילות שנועדו להודות לאל על מעשיו. אלו תפילות יותר כלליות אומנם, מקובל לומר אותן בתקופות ובמועדים שונים, בלי קשר לשאלה אם התרחש דבר מסוים שמשפיע על חיינו כך או אחרת. פרק מזמור לתודה – תפילת הודיה לה' מהווה בעיניי המאמינים, סגולה לישועה.

כפי שיש תפילות ספציפיות לבריאות, פרנסה או כל דבר אחר, כך גם יש תפילות ספציפיות אשר נועדו להודות לאל. מדובר על מזמור לתודה, פרק ק' בספר תהילים. נהוג לקרוא אותו בכל זמן, בפרט במקרים של שמחה וכן במקרים של צרה, אז התפילה, כאמור, נתפסת כאקט של סגולה.

כיצד מחולק המזמור

מזמור לתודה מחולק על פי שלושה חלקים, הוא מחולק על פי עבודת האל בשמחה, לאחר מכן מגיע השלב בו יש לדעת את עבודת האל ומה שהוא עושה עבורנו, ולסיום הודיה לאל על מעשיו הרבים.  מדובר באחד המזמורים הכי עתיקים שיש והוא מיוחס למשה רבנו.

צריך לומר, אנשים נוטים לומר את המזמור הזה במצבים שונים בחייהם, כפי שהסברנו קודם לכן הן בשעת שמחה והן בשעת צרה. יש מי שקורא את המזמור מספר תהילים עצמו ויש מי שמוצא אותו באפליקציות ואתרים שונים אשר מציגים אותו במלואו.

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »