אמא טרייה? אולי מגיע לך לקבל החזרי מס לאימהות

החזרי מס לאימהות

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כאימא טרייה, מגיע לך מזל טוב! אנחנו אולי לא מכירים אותך אישית, אבל חשוב לנו ליידע אותך שבהחלט יתכן שמגיעה לך מעין מתנת לידה, ממס הכנסה. כמי שמכירים היטב את חוקי המס בארץ, מתברר לנו שוב ושוב שאימהות טריות לפעמים משלמות יותר מדי מס כי אינן מכירות את החוק. נסביר מה צריך לדעת על החזר מס לאימהות ואיך עושים את זה נכון.

חוקי המס לטובת האימהות

בשנים האחרונות השתנו חוקי המס באופן כזה שהוגדלו ההטבות לאימהות מבחינת מס הכנסה. נקבע כי כל אימא שילדה בשנים האחרונות מקבלת הטבת מס של אלפי שקלים. כלומר, כל אימא לילדים שגילם עד חמש שנים יכולה לקזז את המס ובעצם לשלם הרבה פחות מאשר קודם לכן. אם מאיזו שהיא סיבה, מס הכנסה לא קיבלו עידכון על כך שילדת, את בעצם ממשיכה לשלם כמו קודם, ללא ההטבה. הבשורות הטובות הן שגם בתור אימא טרייה ואפילו בתור אימא קצת פחות טריה, אפשר לקבל החזר מס. ניתן להגיש בקשה להחזר אפילו שש שנים רטרואקטיבית.

איך לקבל החזר

כדי לקבל החזר מס, צריך לפנות למס הכנסה ולעדכן אותם שלא הביאו בחשבון את הזכאות שנובעת מהלידה. חשוב לדעת שיש עוד גורמים שיכולים לאפשר קבלת החזר מס (למשל שינוי מקום עבודה). דרך נוחה לקבלת החזר וגם לבדיקת גובה ההחזר שמגיע היא לפנות למומחי מס. חברה להחזרי מס, עם יועצי מס שבודקים את ההחזר שמגיע לך וגם מגישים בשמך את הבקשה. אז אם ילדת השנה, בשנה קודמת או לפני כמה שנים, אל תוותרי על בדיקה. אולי גם לך מגיעים אלפי שקלים בחזרה ממס הכנסה לאחר חישוב החזר מס שנתי.