החזר מס לאחר חופשת לידה, דעי את שמגיע לך

החזר מס לאחר חופשת לידה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מזל טוב! תינוק חדש נולד! וכעת לאחר השמחה וההתרגשות, חשוב להבין מהן הזכויות המגיעות לך לאחר לידה. כיום, נשים בישראל אשר הביאו ילד לעולם, זכאיות למגוון זכויות כמו חופשת לידה מהמעסיק, קבלת דמי לידה מהמוסד לביטוח לאומי, קבלת קצבת ילדים ותכנית חסכון מהממשלה, תוך שאחת הזכויות שיש לשים אליהם לב הינה קבלת החזרי מס עקב לידת תינוק.

אבל מה התנאים לקבלת החזר מס?

לפני שנסביר אודות התנאים והדרך לקבל את ההחזרים, חשוב לדעת כי כל יולדת בישראל זכאית לקבלת החזרי מס וזאת בשל העדרה ממקום העבודה לפני הלידה וגם לאחריה.

עובדת ששילמה מיסים עבור כל השנה וישנם הפרשים בתשלומים לטובתה, תקבל החזר מס מרשות המיסים וזאת לצד ההטבות שהיולדת תקבל מהמדינה, קראי באתר https://taxref.co.il עוד מידע חשוב ששווה לך כסף.

מלבד ההפרשים בתשלומי המס אותם מקבלות חזרה נשים שילדו, חשוב לדעת כי גם במקרים של שינוי בהכנסות של היולדת בתקופת חופשת הלידה יספקו החזר מס, בזמן שחברות מקצועיות אשר עוסקות בתחום מבצעות את כל הדרוש כדי לברר אודות גובה הזיכוי שמגיע לאישה ממס ההכנסה.

חשוב לדעת כי החזר מס זה נקבע בשל ימי העבודה של העובדת שהשתנו והכנסותיה לחודשי חופשה הלידה שניתנים מהמוסד לביטוח לאומי, מה שאינו גורר תשלומי מיסים כמו גם שחופשת לידה אינה מאפשרת קבלת משכורת בסכומים שרגילה אליהם העובדת, לכן החזרי מס הם דבר אשר חשוב לבדוק על ידי המקצוענים בתחום.

> בדקי באתר taxref איך מקבלים החזר מס

על כמה חודשים תקבל היולדת החזר מס?

חופשת לידה בישראל עומדת על ממוצע של 4 חודשים, בהם כפי שהזכרנו הביטוח הלאומי משלם לעובדת את שכרה. בשל כך, החזר המס יעמוד בדרך כלל על החזר מיסים של 4 חודשים וזאת ביחס למיסים ששילמה העובדת בזמן עבודתה בפועל.

עם זאת הסכומים לא תמיד ברורים, לכן חשוב באמצעות שירות של חברות החזרי מס מקצועיות לברר ולהבין כמה החזר מיסים מגיע לך!