סובלים מאבנים בכליות? כדאי שתקראו את זה

איך מרסקים אבנים בכליות?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אבנים בכליות זוהי תופעה נפוצה ביותר בכל העולם כולו. כל אחד מאתנו שמע בוודאי על אדם שסבל או סובל מהתופעה. מהם האבנים בכליות, כיצד הם מגיעים אל הכליות ואיך אפשר למנוע את היווצרותן?

אבנים בכליות עשויות ליצור חוסר נעימות ועד לכאבים עזים ביותר לאנשים אשר סובלים מהתופעה. הכאבים מתרכזים על פי רוב באזור הגב התחתון כאשר במקרים רבים הכאב מלווה גם עם בחילה וגם דם בשתן, נשמע לכם מוכר? צרו קשר עם ד"ר ניר קליינמן.

איך נוצרים האבנים בכליות?

כאשר ישנה הצטברות של מינרלים בכליות או בשלפוחית השתן, הופכים אלו לקריסטלים קטנים. הקריסטלים הללו מצליחים על פי רוב לעבור במערכת השתן ללא כל כאב. אך ישנם מקרים אשר בהם הקריסטלים גדלים ואז הם כבר לא מצליחים לעבור בדרכי השתן. הם לא נשטפים והם נתקעים בכליות או במעברי השתן האחרים. התוצאה היא כאב.

למה זה קורה?

למעשה ישנה שורה ארוכה של סיבות אשר אלו עשויות לגרום לגדילה של הקריסטלים ועל ידי כך  הם גם ייתקעו במעברי השתן או בכליות.

נמנה להלן את הסיבות העיקריות אשר גורמות לתופעה:

  • אנשים שלא שותים מספיק מים, עשויים לגרום לעצמם את התופעה של הצטברות האבנים. היות והגוף זקוק לכמות של לפחות 8 כוסות מים ליום וללא שתייה בכמות המספקת הגוף מתייבש ועל הדרך גם נוצרים האבנים.
  • אנשים שאוכלים אוכל מתובל מידי, יותר מידי מלח או יותר מידי סוכר.
  • אנשים שהם בעלי עודף משקל.
  • אנשים שמנהלים אורח חיים לא פעיל מספיק.
  • אנשים שיש להם גורמים תורשתיים לסבול מהתופעה.

מה גודלן של האבנים?

האבנים בכליות מתחילות באבנים שהם בגודל של גרגר חול קטן ממש אך אלו האבנים הללו עשויות להגיע עד לגודל של חלוק נחל. ישנם מספר סוגי אבנים בכליות אך לכולן מכנה משותף – האבנים הללו עשויות לגדול עוד ולהגיע אף לגודל של כדור גולף!

הטיפול באבנים שנוצרים בכליות הוא על פי רוב בריסוק שלהם על ידי הליך ניתוחי פולשני או ניתוח לייזר. אך מלבד זאת ישנה אפשרות להשפיע על האבנים באמצעות צריכת מאכלים מיוחדים שמשפיעים על האבנים. 

 

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »