עוד מעט החורף פה – חשוב שתכינו את הבית שלכם

עוד מעט החורף פה - חשוב שתכינו את הבית שלכם

שיתוף פוסט:

לקראת החורף חשוב להיערך כיאות כדי למנוע חדירה של מי גשם לתוך הבתים. במבנים רבי קומות יש לבצע איטום סדקים ושל כל מרחב הגג ובבתים חד קומתיים יש לבדוק את הרעפים ולבצע תיקונים או סיוד גג על פי הצורך.

איטום הגג

הפעולה של איטום הגג היא פעולה רוטינית שיש לבצע אחת לשנה על גג המבנה. בשלב הראשון בוחנים את מצבו של הגג מנקים אותו באופן יסודי משאריות של פסולת, עלים וציוד מיותר ושוטפים אותו באופן יסודי. במקביל בוחנים את מצבו של הגן אם קיימים בו חורים או סדקים. אם קיימים, מבצעים פעולות איטום נקודתיות באמצעות חומרים בטיב מעולה.

השיטה היא לבצע איטום גג בשיטה זהה לזו שבוצעה בו עד עתה. זיפות בגגות שיש עליהם דודי שמש ומדחסים של מזגנים ויריעות ביטומניות על גגות שהם ריקים מתכולה.

זיפות גגות

העובדים המיומנים מכינים את הזפת ומחממים את הגלילים בדרגת חום גבוהה עד שכל החומר הופך לנוזל צמיגי. החומר נמרח באופן מקצועי על כל המרחב תוך הקפדה על המריחה בפינות, במקומות שהיו בהם סדקים ובסמוך לדודי השמש. לאחר שהחומר מתייבש, מורחים מעליו שכבה של סיד אשר מגנה על הזפת ומונעת את התקלפותו עקב קרני השמש החמות.

חיפוי הגג ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות מיוצרות משילוב של כמה חומרים ייחודיים היוצרים איטום מוחלט ולכן זהו החומר המומלץ ביותר לאיטום הגגות. היריעות נפרשות על גבי הגג ומולחמות זו לזו לאורך כל השוליים. הצוותים המיומנים המבצעים זאת מקפידים על סגירה הרמטית כדי שלא יוצר מצב שהיריעות ייפרדו זו מזו. לאחר שמחפים בדרך זו את כל שטח הגג, מורחים על היריעות סיד או חומר הלבנה כדי לשמר גם אותם לאורך זמן.

טיפול ברעפים

בבתים פרטיים קורה לעיתים שהרעפים נשברים עקב פגעי מזג האוויר. לקראת החורף חשוב מאד שאיש מקצוע יעלה באופן מאובטח על הגג, יבדוק את מצב הרעפים ואם יש רעפים שבורים או פגומים יחליף אותם כדי שלא תהיה חדירת מים.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »