עוד מעט החורף פה – חשוב שתכינו את הבית שלכם

עוד מעט החורף פה - חשוב שתכינו את הבית שלכם

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

לקראת החורף חשוב להיערך כיאות כדי למנוע חדירה של מי גשם לתוך הבתים. במבנים רבי קומות יש לבצע איטום סדקים ושל כל מרחב הגג ובבתים חד קומתיים יש לבדוק את הרעפים ולבצע תיקונים או סיוד גג על פי הצורך.

איטום הגג

הפעולה של איטום הגג היא פעולה רוטינית שיש לבצע אחת לשנה על גג המבנה. בשלב הראשון בוחנים את מצבו של הגג מנקים אותו באופן יסודי משאריות של פסולת, עלים וציוד מיותר ושוטפים אותו באופן יסודי. במקביל בוחנים את מצבו של הגן אם קיימים בו חורים או סדקים. אם קיימים, מבצעים פעולות איטום נקודתיות באמצעות חומרים בטיב מעולה.

השיטה היא לבצע איטום גג בשיטה זהה לזו שבוצעה בו עד עתה. זיפות בגגות שיש עליהם דודי שמש ומדחסים של מזגנים ויריעות ביטומניות על גגות שהם ריקים מתכולה.

זיפות גגות

העובדים המיומנים מכינים את הזפת ומחממים את הגלילים בדרגת חום גבוהה עד שכל החומר הופך לנוזל צמיגי. החומר נמרח באופן מקצועי על כל המרחב תוך הקפדה על המריחה בפינות, במקומות שהיו בהם סדקים ובסמוך לדודי השמש. לאחר שהחומר מתייבש, מורחים מעליו שכבה של סיד אשר מגנה על הזפת ומונעת את התקלפותו עקב קרני השמש החמות.

חיפוי הגג ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות מיוצרות משילוב של כמה חומרים ייחודיים היוצרים איטום מוחלט ולכן זהו החומר המומלץ ביותר לאיטום הגגות. היריעות נפרשות על גבי הגג ומולחמות זו לזו לאורך כל השוליים. הצוותים המיומנים המבצעים זאת מקפידים על סגירה הרמטית כדי שלא יוצר מצב שהיריעות ייפרדו זו מזו. לאחר שמחפים בדרך זו את כל שטח הגג, מורחים על היריעות סיד או חומר הלבנה כדי לשמר גם אותם לאורך זמן.

טיפול ברעפים

בבתים פרטיים קורה לעיתים שהרעפים נשברים עקב פגעי מזג האוויר. לקראת החורף חשוב מאד שאיש מקצוע יעלה באופן מאובטח על הגג, יבדוק את מצב הרעפים ואם יש רעפים שבורים או פגומים יחליף אותם כדי שלא תהיה חדירת מים.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »