מיומנויות חברתיות בגיל הרך

מיומנויות חברתיות בגיל הרך

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

קשרים חברתיים הוא דפוס התנהגות שנבנה מגיל צעיר ונמשך לכיוון גיל בית הספר ולכל אורכה של תקופת הלימודים. יש ילדים שיש להם קשיים חברתיים כבר בגיל הגן ולכן קשה להם מאד להתחבר לילדים אחרים.

מיומנויות חברתיות בגיל הרך

קיימות סיבות רבות לתופעה זו, כמו לדוגמה ילדים שהם ביישנים ומופנמים ולכן קשה להם להיפתח לגננת ולילדים האחרים בגן ולהתחבר לשינויים כמו מעבר גן. ילדים רבים גם מחקים את ההתנהגות החברתית שהם רואים בבית של הוריהם ושל אחיהם הגדולים. אם מגיעים הביתה חברים לעיתים תכופות, או יש מפגשים חברתיים בפארק, הילד נסחף להתנהגות מסוג זה. אך אם בבית האווירה היא סגורה ולא מגיעים חברים, גם הילד הרך ינהג כך.

הדברים הללו קורים לא אחת כשמדובר בילדים אימפולסיביים בגלל התא המשפחתי אם קיימת הפרדה בין ההורים, משפחות חד הוריות ועוד. כמו כן אפשר לראות זאת אצל ילדים שיש להם קשיים מוטוריים, בעיות קשב וריכוז או קשיי וויסות.

לימוד מיומנויות חברתיות 

כדי לסייע לילד בגיל הרך, מלמדים אותו במסגרת מרכז לכישורים חברתיים מיומנויות חברתיות כדי שייהנה מהקשרים עם החברים החדשים. הדבר מתבצע באמצעות קבוצות ופעילות יחידנית עם כל ילד כדי להקנות לו דפוסי חשיבה והתנהגות חדשים.

זה קורה באמצעות משחקים טיפוליים שמלמדים אותו שיש לפעול על פי חוקי המשחק, אפשר גם להפסיד לפעמים וזה לא נורא, לומדים לחלוק משחקים עם חברים ולשתף פעולה כדי ליהנות יחד ממשחק של שני ילדים ויותר.

לאורך כל הדרך מקבל הילד חיזוקים חיוביים, מראים לו אכפתיות, מפרגנים לו ומעניקים לו כלים כדי להתמודד עם מצבים שאינם מוכרים לו וזאת כדי שיצליח לצאת מהם בדרך הנכונה וזאת כשהוא מרגיש שייכות.

קראו בהרחבה אודות פיתוח כישורים חברתיים לילדים

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »