משכנתא הפוכה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

משכנתא הפוכה היא הלוואה הניתנת למי שגילו 60 לפחות, ששילם את ביתו ושביתו שווה יותר מהמשכנתא הנוכחית. משכנתא הפוכה יכולה לשמש למטרות רבות, כמו תשלום יתרת כרטיס אשראי או השלמת הכנסה מפרישה. בעל הבית מקבל תשלום חודשי, שלרוב גבוה מהריבית על משכנתא טיפוסית. יש להחזיר את ההלוואה כאשר הלווה נפטר, עוזב או מוכר את הנכס. על הלווה להמשיך לשלם ארנונה ודמי ביטוח דירה.

היתרונות של משכנתא הפוכה הם בכך שהיא יכולה לעזור לקשישים לשמור על עצמאותם ולהימנע מהצורך למכור את ביתם. זה גם מספק להם זרם קבוע של הכנסה, שיכול לשמש להוצאות מחיה או חשבונות רפואיים. החיסרון הוא שהלווה יאבד בסופו של דבר את הבעלות על הבית, מה שאומר שהם לא יוכלו לעזוב אותו בתור ירושה לילדיהם או לנכדיהם.

משכנתא הפוכה היא דרך מצוינת עבור קשישים להישאר בבתיהם ולהיות בעלי גמישות כלכלית מסוימת.

6 הסיבות שבגללן כדאי לקחת משכנתא הפוכה הן:

  1. זה מספק גמישות פיננסית
  2. זה יכול לעזור לך להישאר בבית שלך
  3. זה יכול לספק שקט נפשי
  4. אתה יכול לקבל מזומן מבלי שתצטרך למכור את הבית שלך
  5. אתה יכול להשתמש בכסף לכל מטרה שתרצה
  6.  הריביות נמוכות

תהליך לקיחת משכנתא הפוכה לא תמיד פשוט כפי שהוא עשוי להיראות. יש הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון לפני שמוציאים אחד. הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא כמה כסף תזדקק לפנסיה והאם תוכל לעמוד בתשלומים החודשיים על ההלוואה או לא. הצעד הראשון הוא להיפגש עם מלווה מחברת פרץ פיננסים שיבדוק את מצבך הפיננסי ויקבע אם אתה זכאי למשכנתא הפוכה. אם אתה כן, אז הם ישלחו לך חבילת בקשה שתוכל להשלים ולהחזיר אליהם. לאחר שהם יקבלו את בקשתך, הם יפנו לבנק או לחברת האשראי שלך לאישור סכום ההלוואה ולאחר מכן ישלחו לך מכתב אישור עם כל המידע על הסכם ההלוואה החדש שלך.