פילאטיס הריון

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אימון וכושר הם דברים חשובים מאוד בכל תקופה בחיים. כן, גם בחודשי ההריון. חשוב לדעת שאמנם ההריון מגביל ואינו מאפשר פעילות אינטנסיבית כמו בימים רגילים, אך יחד עם זאת הפעילות הגופנית חשובה במיוחד בחודשים אלו. היא עשויה לשפר את ההרגשה הכללית שלך ולאפשר לך להיות קלילה יותר למרות המשקל שלך שעולה משמעותית. אם כי חובה לזכור כי בתקופת ההריון חובה להתאים את האימון על מנת לשמור על הבריאות ולמנוע נזקים חלילה.

תרגול מותאם לנשים הרות

כאמור, התעמלות ופעילות גופנית חשובים מאוד לכל אישה בכל מצב, גם לאישה בהריון. אך כאן יש להסתייג ולזכור כי יש להתאים את הפעילות הגופנית לפי המצב הנוכחי של האישה:

  • לא מומלץ להתחיל באימון חדש במהלך ההריון. כלומר, תוכלי להמשיך אימון קבוע שאת מתאמנת בו בכל חודשי ההריון. אך לא מומלץ להתחיל לשחות או להתעמל בכל שיטה שהיא אם לא היית רגילה לכך לפני ההריון. חודשי ההריון הם לא זמן מתאים להיכרות עם שיטת אימון וכושר חדשות.
  • חובה להיות קשובים לגוף במהלך כל אימון. חשוב עוד יותר לאישה הרה. אסור להתאמץ מידי או להעלות את הדופק לקצב גבוה במיוחד. מאמץ מיותר בחודשי ההריון אינו רצוי כלל.
  • באימון פילאטיס הריון צריך לזכור כי אין לבצע תרגילים שמאתגרים את שרירי הבטן. השרירים הללו בכל תקופה אחרת נרצה לכווץ ולעבוד עליהן לעיצוב, ממלאים בשלב הזה תפקיד חשוב מאוד. מסיבה זו לא מבצעים בהריון כפיפות בטן ולא תרגילים אחרים שמאתגרים את השרירים באזור.
  • חשוב להרבות בשתיה בתקופת ההריון. במיוחד בעת פעילות גופנית. הרבי בשתיה לפני הפעילות וכן במהלכה. נוחי כאשר את מרגישה צורך והתעמלי מתוך קשב והתאמה ליכולות שלך.

מתעניינת בפילאטיס מכשירים? היכנסי עכשיו ללינק!