איך תדעו שהילד מעסיק אתכם במאבקי כוח ואיך להימנע

מאבקי כוח עם הילד

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אין אושר יותר גדול מאשר זה שמביא עמו ילד. ילד הופך את החיים שלנו להרבה יותר טובים ומכניס כל כך הרבה לחיים שלנו כמו ששום דבר אחר לא יכול לעשות. על כן זה ברור מדוע הישראלים הם אחד העמים אשר אחוז הילודה בהם הוא הגבוה ביותר בעולם ולא נראה כי מצב זה עתיד להשתנות בשנים הקרובות. אך על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי כמו שילד גורם לנו לכל כך הרבה אושר כך החינוך שלו הוא משימה לא פשוטה בכלל. מי שחושב שגידול ילד זה כמו טיגון של חביתה או מי שחושב שאפשר לגדל ילד בשלט רחוק מפשוט לא מכיר את המציאות ולא מבין עד כמה גידול ילד זה משימה מורכבת הדורשת מאמץ רב והשקעה עצומים שדורשים מכל הורה המון.

מדוע כל כך כדאי להתייעץ עם הורים באותו מצב כמו שלנו?

העניין הוא שפעמים רבות ילדים מנסים למתוח את הגבולות ומנסים למצוא כל פתח בכדי ליצור מחלוקת בין ההורים. הילדים לא עושים זאת מרוע או מרצון לגרום לריבים אלא פשוט בגלל שזוהי הדרך שלהם להתבגר ולגדול. העניין הוא שאנו כהורים נשארים הרבה פעמים עם סימן שאלה אחד גדול כיצד להתנהג עם הילד כאשר הוא מתנהג בצורה בעיתית ואנו נקלעים לקושי לא קטן בכלל (תשובות תמצאו באתר אמא4אמא). על רקע זה אנחנו חייבים כי מי שיכולים לייעץ לכם בצורה הטובה ביותר כיצד להתנהג ומה לעשות עם הילדים אלו הורים אחרים אשר חווים בדיוק אותו דבר. אתם לא חייבים לנקוט באותה גישה כמו ההורים הללו אך אין ספק כי כדאי מאוד לשמוע את העצה שלה.

מהי הדרך הכי טובה להתייעץ עם הורים?

אין מחלקות על כך כי הדרך הכי טובה להתייעץ עם הורים היא כיום באמצעות האינטרנט שם נמצא פורום אימהות לתינוקות. האינטרנט הוא כלי רב עצומה ואין ספק כי הוא יכול לעזור לכם מאוד בכדי לקבל את ההחלטה הכי טובה כיצד להתנהג ומה לעשות ואנו ממליצים להיכנס לאתר אשר מפגיש אתכם עם הורים אחרים ומאפשר לכם לשמוע את דעתם על הנושא.